ماساژ

آشنایی با ماساژ

به نظر ماکان آریا پارسا در فرایند ماساژ ، با استفاده از دست بر بدن فشار وارد میشود. علاوه بر این، در تکنیک های مختلف از دست ها، انگشتان، آرنج، زانو، ساعد و پا نیز استفاده شده و هدف از آن کمک به درمان استرس و درد است. معمولا به عنوان بخشی از طب مکمل و جایگزین و همراه با درمان های استاندارد برای درمان طیف وسیعی از شرایط پزشکی بکار گرفته میشود. مطالعات گسترده پیرامون مزایای نشان می دهد که انواع آن برای درمان و کاهش استرس، درد و تنش عضلانی ،اضطراب، اختلالات گوارشی، سردرد، بی خوابی مرتبط به استرس، سندرم درد مزمن، بافت نرم صدمه دیده، جراحات ورزشی ودرد مفاصل مفید و موثر است.

انواع ماساژ به دو روش کلی حرفه ای و آماتوری انجام میشوند. در ماساژ حرفه ای، فرد روی میز ماساژ یا کف زمین دراز کشیده یا روی صندلی مینشیند در حالی که در آماتوری، فرد روی میز ماساژ یا کف روی زمین قرار می گیرند. سبک های بسیار متنوعی وجود دارد که هر کدام مزیت ها و معایب و البته کاربردی های خاصی دارند. از انواع رایج میتوان به سوئدی ، بافت عمیق، شیاتسو، سنگ گرم، بارداری ،رفلکسولوژی و تایلندی و هندی اشاره کرد.

ماساژ
ماساژ

آموزش ماساژ ، فرصت مطالعه آناتومی و فیزیولوژی، مبانی ، مهارت های کسب و کار و موفقیت و سلامتی را در اختیار کارآموزان میگذارد. همچنین کارآموزان مهارت های تخصصی فراوانی را برای یادگیری تکنیک های پایه ای به دست می آمورند. برنامه های درمانی کارآموزان را با دانش آکادمیک، آموزش فنی، مهارت های بالینی و مهارت های دستی و عملی آشنا کرده و فرصتی را برای مطالعه طیف وسیعی از موضوعات مربوط به ماساژ به وجود می آورد. البته این برنامه لزوما نشانگر محتوای هر برنامه  درمانی نبوده اما یک برنامه معمول ، موضوعاتی مانند تمرین و مکانیسم های سلامت و بیماری، درمان های انرژی و غیر سنتی و انواع ماساژها را در بر میگیرد.

لیست دوره های ماساژ