اصول چیدمان

آشنایی با اصول چیدمان در دکوراسیون

اصول چیدمان در دکوراسیون

اصول چیدمان در دکوراسیون را می توان به هر ترتیبی در دکوراسیون داخلی اعمال کرد تا محیط را جذاب تر و زیبا تر کند. این اصول شامل تناسب ( یا قانون رابطه، رابطه بین اقلام مختلف در گروه از اندازه، شکل، رنگ، نورو بافت است)، تعادل ( متقارن یا غیر متقارن)، تاکید( بر چه چیزی و چگونه تاکید کردن )، ریتم ( از طریق آن میتوان وحدت و تنوع پایه را به دست آورد و مبتنی بر حرکت چشم در دیدن طراحی است) و هارمونی(از طریق انتخاب و ترتیب اشیاء و ایده های سازگار، احساس یکپارچگی ایجاد می کند) میشود.

دوره اصول چیدمان در دکوراسیون، برای افرادی با علاقه شخصی به چیدمان دکوراسیون داخلی طراحی شده است. این دوره ، مرور کلی از جنبه های اصلی چیدمان ارائه کرده و محتوای آن شامل تاریخچه دکوراسیون داخلی و طراحی، طراحی دکوراسیون و نورپردازی، عناصر و اصول طراحی، رنگ، برنامه ریزی رنگ و روانشناسی رنگ، پوشش های سطحی و کفپوش، انتخاب سبک های مبلمان و مبلمان و لوازم جانبی چیدمان میشود. همچنین، دانشجویان با استفاده از اصول طراحی و عناصر، حل و فصل مشکلات تصویری و فضایی را تمرین می کنند.

اصول چیدمان
اصول چیدمان

آموزش اصول چیدمان در دکوراسیون از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است و موفقیت طراح داخلی نه تنها به معنی درک و تفکر خلاق واقعی است بلکه درک کامل مهمترین عناصر و اصول طراحی را نیز نشان میدهد. طراحان داخلی حرفه ای باید قادر باشند با طرح های مشتریان ، مشخصه فضا و ساختار، بودجه موجود و محدودیت های زمانی کنار بیایند. آنها باید چگونگی کار با مواد، روشنایی، رنگ و مبلمان را بدانند، مدیریت کسب و کار و خدمات مشتری نیز بخشی از نقش آنها است زیرا باید هزینه ها را کنترل کرده، برنصب نظارت داشته باشند و مشتریان را راضی نگه دارند.

مدارک موجود برای اصول چیدمان در دکوراسیون ( رشته طراحی داخلی) شامل گواهی، مدرک کارشناسی، لیسانس و مدرک کارشناسی ارشد است.

ثبت نام دوره اصول چیدمان در دکوراسیون