اینترنت

آموزش کامل اینترنت

آموزش کامل اینترنت

درباره دوره

اینترنت مشهورترین شبکه اطلاع رسانی در جهان امروز است، این شبکه یک شبکه جهانی که از میلیون ها کامپیوتر در سراسر جهان تشکیل شده است. اينترنت متشكل از كامپيوترها مي‌باشد، كامپيوترهاي server و كامپيوترهاي Client، كامپيوترهاي Server نقش سرويس دهنده‌های بين‌ المللي را دارا می‌باشند، در حالي كه كامپيوترهاي Client دريافت‌كننده انواع سرويس‌هاي ارائه شده مي‌باشند. این رایانه از طریق مختلف مانند: فیبر نوری ماهواره و یا خطوط مخابراتی به یکدیگر متصل هستند.

براي استفاده از اين سرويس‌ها به يک مودم نياز داريم، به چند روش مي‌توانيم از خطوط مخابراتی براي اتصال به اينترنت استفاده كنيم، با استفاده از خطوط Dial-UP و يک كارت اينترنت شامل نام كاربري، كلمه عبور و يک شماره كه براي اتصال به اينترنت بر روي آن قرار دارد مي‌توانيم به شبكه اينترنت متصل شويم.

اینترنت
اینترنت

اینترنت یک بستر برای انتقال همه نوع اطلاعات است که تعیین می کنید چگونه از این ابزار استفاده خواهید کرد. اولین قسمت یک آدرس یا URL به نوع سایت اشاره می کند این قسمت معمولا پروتکل استاندارد است. مجموعه ای از قوانین یا استانداردهاست که به کامپیوتر اجازه انتقال اطلاعات را می دهد. برای مثال پروتکل HTPP برای دسترسی به صفحات وب مورد استفاده قرار می گیرد.

قسمتهای مختلف یک آدرس توسط یک نقطه از هم جدا می شوند که به هر نقطه دات گفته می شود. شکل کلی آدرس وب سایت ها به قرار زیر است.
http://WWW.domain-name.com
یکی از امکانت شبکه اینترنت وب جهانی www یا به اختصار وب است.
وب از صفحاتی یا اسنادی ساخته شده است که می توانند از متن تصویر صدا و فیلم و …. تشکیل شده باشد.

این آدرس دارای چند بخش است شامل:

Hhtp : توافق نامه انتقال ابر متن نشان می دهد که شما استاندارد برای مرور صفحات وب استفاده می کنید.
www : نشان دهنده نوع خدماتی است که درخواست کرده ایم .
msn: نام کامپیوتری است که صفحه اصلی ابرمتن در آن قرار گرفته است.

کاربردهای اینترنت

1-شبکه جهانی وب
2-گرو های خبری
3-فهرست های پستی
4-فضای تبادل فایلتگو
5-سرویس گفتگو

 

ثبت نام دوره کاربری اینترنت