اصول طب سنتی

آموزش اصول طب سنتی

آموزش اصول طب سنتی

در برنامه آموزشی طب سنتی ، ابتدا محتوا و اهداف آموزش تعيين شده و سپس برنامه آموزشي تهيه میشود که نحوه انجام برنامه آموزش را توضيح میدهد. در این برنامه دستورالعمل هایی مانند گروه بندی دانش و مهارت های گروهی با توجه به محتوا و موضوع در یک الگوی منطقی ،ارائه محتوا به دانشجویان در مقیاس تدریجی، بیان باورهای بومی درباره سلامت و بیماری و تدریس ایده های جدید درباره سلامتی و ارائه اطلاعات در دوره های زمانی کوتاه باید به بهترین نحو انجام شوند. برنامه های درسی طب سنتی شامل یک یا چند هدف یادگیری، مواد و روش های مورد استفاده و لیستی از مراحل و یا شرح همان جلسه است. بسیار مهم است که در طراحی برنامه آموزشی، از تجربیات یادگیری مفید و معنادار برای شرکت کنندگان استفاده شود.

بر خلاف باورها، اثبات شده که طب سنتی در درمان بیماری های مزمن و مشکلات روحی، به ویژه استرس، بسیار موثر است. با این وجود، طب سنتی نه تنها در درمان بیماری های روانی و جسمی موثر واقع میشود بلکه بسیاری از کارآموزان طب سنتی دانش جامعی از گیاهان و اثرات آنها در درمان بیماریهای ارگانیک کسب کردند. طب سنتی تا حد زیادی به جامعه وابسته است. و متخصص طب سنتی به واسطه فرایند های اجتماعی انتخاب می شود و این انتخاب بر پایه تاکید بر ویژگی های شخصی بوده و اغلب افراد باید آزمایش های مختلفی را پشت سر بگذارند.

اصول طب سنتی
اصول طب سنتی

از آنجایی که متخصصان طب سنتی از جامعه هستند، معمولا بیماران را شخصا می شناسند و با زمینه ها، شیوه زندگی و باورهای فرهنگی آنها آشنا هستند. انواع طب سنتی دردرمان موثر بسیاری از بیماری های غیر قابل انتقال (NCDs) – یکی از بزرگترین مشکلات بهداشتی برای کشورهای در حال توسعه، نقش دارند.

طب سنتی مزایای متفاوت و شگفت انگیزی مانند درمان موثر بیماری های مزمن نسبت به طب مدرن، اشکار کردن علت اصلی بیماری و همچنین علائم، وابسته نبودن به محصولات دارویی، بهبود سلامت عمومی فرد و همچنین درمان بیماری یا اختلالات خاص، ارزان تر بودن نسبت به درمان استاندارد، استفاده به صورت ترکیبی با طب مدرن و درمان عوارض جانبی روش های مدرن را دارد.

ثبت نام دوره آموزشی طب سنتی مقدماتی