اصول ماساژ

آموزش اصول ماساژ

آموزش اصول ماساژ

در آموزش ماساژ، به ماساژورها آموزش داده میشود تا در ماساژ های مختلف، از طیف وسیعی از تکنیک ها برای دستکاری عضلات و بافت نرم بدن افراد استفاده کرده و هدف کلی آنها بهبود سلامت است. به طور معمول، ماساژور با توجه به ناراحتی و درد و خستگی افراد از انواع مختلف ماساژ درمانی (مثلا سوئدی، شياتسو، ورزش و بافت عمیق) استفاده میکنند و مزایای این درمان منظم می تواند شامل کاهش درد، بهبود گردش خون، بهبود ضایعات و حتی کاهش اثرات استرس، افسردگی و اضطراب باشد. در آموزش ماساژ، به ماساژور ها آموزش داده میشود که چگونه فشاری برای تسکین ناحیه تنش، اعمال کنند، درمان های ویژه، مانند ماساژ بافت عمیق را مدیریت کرده و در مورد تاریخ پزشکی و شیوه زندگی و برنامه های درمان اطلاعات بیشتری کسب کرده و در اختیار افراد بگذارند.

اصول ماساژ
اصول ماساژ

ماساژ چیزی بیشتر از آرامش صرف است که در انواع و سبک ها وجود دارد، به این معنی که افراد به شیوه های واقعا حیرت آوری می توانند از این تکنیک تقویت سلامت استفاده کنند. ماساژ برای هر فرد ، مزیت هایی را به همراه دارد که ممکن است برای دیگری متفاوت باشد. ماساژ می تواند سردرد را کاهش دهد، بدن را آرام نگه می دارند، کمردرد را تسکین میدهد، باعث افزایش کیفیت زندگی شود، به مسائل گوارش و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک میکند، درد و اضطراب را کاهش میدهد، باعث انعطاف پذیری و تسکین بیخوابی میشود، به بیماران سرطانی کمک می کند، به افراد انرژی میدهید، با استرس و استرس موضعی مبارزه میکند، گردش خون را افزایش داده و فشار خون را کاهش میدهد.

غالبا جلسات ماساژ درمانی با موسیقی آرام بخش، رایحه های آروماتراپی و روغن ماساژ همراه هستند. از آنجایی که ماساژ احساسی عاطفی و همچنین تجربه ای فیزیکی است، پس ماساژورها علاوه بر تکنیک های فیزیکی حرفه، باید به طیف وسیعی از مهارت های شخصی، اجتماعی و تجاری تسلط کافی داشته باشند. ماساژورها با توجه به علت مراجعه، شرایط جسمی و سن فرد، از روش های مختلفی استفاده می کنند، بنابراین برای آرام سازی فرد باید از دستورالعمل های خاصی بهره بگیرد.

ثبت نام دوره ماساژ درمانی