دوره ماساژ درمانی

آشنایی با دوره ماساژ درمانی

آشنایی با دوره ماساژ درمانی

ماساژ درمانی چیست؟

دست ورزی بر روی بافت های نرم بدن  که برای رهایی از استرس و فشار عضلانی و درد ناشی از صدمات و سرعت بهبود ناراحتیهای مزمن کمک می کند.همچنین در سردردهای شدید پس از ضربه های روحی تکان دهنده موثرتر از روشهای درمانی رایج است. مغز را به تولید آندروفین تحریک می کند و اعتماد به نفس بیماران را به تشویق آنها برای مقابله موثر با درد افزایش می دهد.درمان بیماری های عضلانی، اسکلتی، گوارشی، سردردها، رفع استرس و افسردگی، بهبودی جریان خون و افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها و بهبودی ده ها بیماری دیگر از خواص ماساژ درمانی است.یک تکنیک سالم و مؤثر که بیشتر پیشگیری کننده است و به عنوان شکلی از فیزیوتراپی برای بیماری های خاص مورداستفاده قرار می گیرد.بیماران انرژی و نیروی ذخیره شده خود را ازاین طریق بدست می آورند و افرادی را که از استرس، تنش، افسردگی و یا بی خوابی رنج می برند، می توان با این روش درمان کرد.

دوره ماساژ درمانی
دوره ماساژ درمانی

بعضی ماساژهای درمانی عبارتند از:

ایروودا، یومیهو، تای ماساژ، ماساژهای آرام بخش و ماساژهای زیبایی.یکی از مهمترین اهداف ماساژ ایجاد آرامش فیزیکی و روانی است.

اهداف دیگر: جلوگیری از بیماری ، سرعت بخشیدن به روند بهبود بیماری و ایجاد لذت موارد احتیاط در ماساژدرمانی :

 در صورتی كه مبتلا به تب بالا، التهاب، عفونت، فلبیت، ترومبوز، یرقان یا بیماری عفونی پوستی هستید از ماساژ اجتناب كنید.

 روی زخمهای باز یا سوختگی یا موضع جراحت قبلی ماساژ انجام ندهید. در كوفتگی یا رگ به رگ شدن، ماساژ را بمدت ۲۴ ساعت به تأخیر بیاندازید.

 در صورت ابتلا به یك بیماری مزمن، مانند آرتریت، سرطان یا بیماری قلبی ، قبل از انجام ماساژ با پزشك خود مشورت نمایید.

 در صورتیكه باردار هستید به ماساژ درمانگر خود اطلاع دهید ، زیرا ماساژ برخی نواحی، باعث زایمان زودرس می شود.

علاقمندان با رعایت کردن این نکات و داشتن مهارت و مدرک معتبر قادر خواهند بود نتیجه ای مطلوب از کل فرایند ماساژ بدست آورند.

ثبت نام دوره ماساژ درمانی