اصول بهیاری

آموزش اصول بهیاری

به اعتقاد دکتر ماکان آریا پارسا،بهیار عضو حیاتی و مهم تیم مراقبت های بهداشتی با عملکرد بالا است. و هر بار که بیماران وارد مرکز مراقبت های بهداشتی می شوند، بهیاران می توانند به پرستارهای مجاز یا سایر ارائه دهنده گان خدمات بهداشتی در اندازه گیری و ثبت فشار خون، وزن، ارتفاع، ضربان قلب، درجه حرارت و میزان تنفس بیمار کمک کنند. بدون مستند سازی اولیه علائم حیاتی بیمار، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی نمیتوانند تشخیص درست و دقیقی بدهند.

وظایفی که بهیارها مجاز به انجام آن هستند، با توجه به کشور و کارفرمایان متفاوت است؛ و در برخی از کشور ها، بهیار به عنوان پرستار حرفه ای مجاز شناخته می شوند. این بهیارها معولا بیماران را بررسی و ارزیابی کرده، علائم حیاتی را چک می کنند، وفعالیتهای مراقبت شخصی مانند مراقبت از زخم را انجام میدهند. در بعضی از کشورها به بهیارها اجازه داده میشود تا دارو تجویز کرده، دستگاه هایی مانند دستگاه های تهویه و دستگاه های تزریقی را راه ندازی کرده و آزمایشات اولیه را انجام دهند. پزشکان، پرستاران ثبت شده و پرستاران حرفه ای، همیشه بر مراقبتهای مستقیم ارائه شده توسط بهیار ها نظارت دارند تا خدمات مناسبی ارائه دهند.

اصول بهیاری
اصول بهیاری

برنامه آموزش بهیاری برای تجهیز کارآموزان با دانش، مهارت ها، شیوه ها و نگرش ها برای انجام طیف وسیعی از وظایف طراحی شده است. این برنامه، تجربه یادگیری یکپارچه، حرفه ای، مشارکتی و فرهنگی است که هدفش آماده سازی فارغ التحصیلان برای مراقبت از افراد و خانواده ها در مراحل مختلف زندگی و در محل های مختلف تمرین است. ممکن است بخش از برنامه آموزش بهیارها به صورت آزمایشگاه شبیه سازی، آزمایشگاه تمرین یا چرخش بالینی برنامه آموزشی باشد. علاوه بر این، این برنامه تلفیقی از آناتومی و فیزیولوژی، موضوعات آموزش عمومی مانند روانشناسی، و تمرین های تجربی در آزمایشگاه عملی پرستاری، تمرین آموزشی در کلاس، آموزش مهارت های آزمایشگاهی و اجزای بالینی در بیمارستان های محلی و مراکز پرستاری است.

ثبت نام دوره بهیاری