دوره بهیاری

کاربرد دوره بهیاری

کاربرد دوره بهیاری

دوره بهیاری، مفاهیم را در سه حوزه فردی، مراقبت های بهداشتی و پرستاری معرفی می کند. به اعتقاد ماکان آریا پارسا در هر حوزه از جمله ارزیابی، تصمیم گیری بالینی، رفتار حرفه ای، مداخلات مراقبتی، مفاهیم بیوفیزیکی و روان شناختی، ارتباطات، همکاری، آموزش / یادگیری، ایمنی، اصول اخلاقی، مسائل حقوقی، اطلاع رسانی و عمل مبتنی بر شواهد، تمرکز بر مفاهیم است.

بهیارها باید نیروی فیزیکی، انعطاف پذیری و استقامت لازم را داشته باشند تا بتوانند به مدت طولانی به بیماران مختلف خدمات ارائه دهند. آنها همچنین باید، مهارت های حل مساله، توانایی برقراری ارتباط خوب – شفاهی و کتبی را دارا باشند . به طور معمول، کارفرمایان به دنبال بهیارهایی هایی هستند که مسئول، قابل اعتماد و قادر به اولویت بندی و مدیریت مراقبت از چندین بیمار باشند. همدلی، صبر و مهارت های بین فردی خوب در هنگام برخورد با بیماران و خانواده های آنها نیزحائز اهمیت است.

نقش بهیارها، مراقبت از افراد، خانواده ها و گروه های پایدار ،کمک به افراد برای دستیابی به اهداف ارتقاء سلامت و زیست شناسی، پیشگیری از آسیب و بیماری، نگهداری و بازیابی سلامت و یا پاکسازی است.

دوره بهیاری
دوره بهیاری

یکی از پرطرفدارترین حرفه های مراقبت های بهداشتی، بهیاری ست. این حرفه برای افرادی که به دنبال شغل سریع و با مسئولیت های مختلف هستند، مناسب خواهدبود. بهیارها میتوانند در محیط های  مختلفی از جمله بیمارستان ها، کلینیک های انفرادی، دفاتر پزشکی، مراکز توانبخشی، سازمان های پرستاری محلی، مراکز بهداشت روانی، خانه های سالمندان، خانه های بازنشستگی و خانه های سالمندان کار کنند.

علاوه بر این،  بعضی اوقات بهیارها به عنوان پرستار خصوصی برای عضوی از خانواده استخدام میشوند. طیف وظایفی که بهیار انجام میدهند عبارتند از دادن دارو ی تجویز شده توسط پزشک به بیمار، گرفتن و چک کردن علائم حیاتی مانند فشار خون، دما و وزن، مراقبت از زخم پایه شامل تمیز کردن و جابجایی مجدد مناطق آسیب دیده، تزریق دارو، ایمن سازی و وارد کردن اطلاعات به سیستم های کامپیوتری.

ثبت نام دوره بهیاری