تزریقات و پانسمان

تزریقات و پانسمان

تزریقات و پانسمان ، پد استریل یا فشرده یست که به منظور التیام زخم و محافظت زخم از آسیب بیشتر استفاده می شود. به نظر دکتر ماکان آریا پارسا، به طور معمول، پانسمان با زخم در ارتباط مسقیم بوده و با بانداژ که اغلب پانسمان را محکم نگه میدارد است ، تفاوت دارد. بسیاری از پانسمان های مدرن خود چسب هستند. البته هدف از پانسمان کردن با توجه به نوع، شدت و موقعیت زخم متفاوت خواهد بود. معمولا، در برنامه آموزش پانسمان ، از پانسمان مقاوم غیر استریل استفاه میشود زیرا قابلیت چندین مرتبه استفاده را داشته و برای همه مربیان کمک های اولیه و سازمان های آموزشی انتخاب مناسب و اقتصادی تری ست.
تزریق، عمل دادن وادر کردن مایع، به ویژه دارو، به بدن فرد با استفاده از سوزن و سرنگ است. تزریقات، تکنیک عرضه داروبه صورت وریدی، یعنی تزریق از طریق مسیر غیر از طریق دستگاه گوارش، است. همچنین، انواع تزريق داخل وريدي شامل تزريق زير جلدي، داخل عضلاني، داخل وريدي و داخل صفاقی میشود. پیش نیازهای آموزش تزریقات شامل ، تکمیل کردن دوره تأیید OCP وصدور گواهینامه معتبر در CPR و کمک های اولیه است .

تزریقات و پانسمان
تزریقات و پانسمان

در دوره تزریقات و پانسمان، شرکت کنند گان علت زخم و شیوه پانسمان ، درمان مناسب برای زخم ها و نوع تزریقات را یاد میگیرند. پس از اتمام این دوره، شرکت کنندگان باید دانش عملی و بالینی مرتبط با مراقبت از بیماران یا افراد در معرض خطر ابتلا به بیماری ها یا زخم های مزمن را کسب کنند. علاوه بر این ، شرکت کنندگان با بررسی موارد مبتنی بر واقعیت بالینی و با تمرکز بر انواع خاصی از علل زخم، ارزیابی و گزینه های درمان شامل سم زدایی و سایر شرایط را میآموزند. همچنین ، با استفاده از استدلال های بالینی و مهارت های مستند سازی از لینک های ویدئویی و نمونه های تمرینی بهر ه میگیرند. این دوره مناسب پرستاران و متخصصین مراقبت های بهداشتی جدیدی ست که در زمینه مراقبت از زخم و یا تزریقات دانش کافی ندارند.
بعد از اتمام موفقیت آمیز دوره تزریقات و پانسمان ، گواهینامه CPR ارائه میشود.

ثبت نام دوره آشنایی با اصول تئوری تزریقات و پانسمان و بخیه