mba

کدام برنامه MBA برایتان مناسب است

اگرفقط مشغول انتخاب MBA هستید ، در واقع با بی دقتی برای بهترین روش جستجو کردید .از بین امروزه گرینش های جهانی خوبی از گزینه های برنامه MBA در دسترس هست. و این برنامه نه تنها در مورد برنامه درسی و انتخاب است، بدون ذکر محل،  بلکه به طول، تحویل و شدت آن هم میپردازد. داشتن طیف وسیعی ازفرصت های برنامه MBA، هراس انگیز است ،البته نه بیشتر از جستجوی گوگل، اما پروسه انتخاب نهایی کمی ترسناک به نظر میرسد.

بگذارید  انواع برنامه های MBA و فرمت های پیشنهادی را بررسی کنیم. مهم است که  تفاوت بین یک نوع برنامه MBA با دیگران که به وضوح بیان نشده را، انعطاف پذیری و همپوشانی ، بدانیم.

انواع برنامه MBA :

برنامه MBA تمام وقت چیزست که.  شرکت کنندگان این برنامه، با انجام مطالعات 10 تا 24 ماهه این برنامه تصمیم میگیرند که کارشان را ترک کرده یا ادامه دهند. این برنامه سه زیر مجموعه شامل :

MBA دو ساله: در آمریکا شمالی مرسوم بوده و به دانشجویان فرصت کارآموزان تابستانی میدهد. دانشجویان این دوره طولانی تر، فرصت بیشتری برای جستجوی برنامه انتخابی مفید داشته  و  تمایل کمتربرای  تجارب عملی دارند.

MBA یک ساله: این دوره برای افرادی که ایده واضحی از نتایج کارشان دارند، متناسب بوده و گزینه های گسترده تر هم داد. همچنین، روی پروژه های واقعی و انگیزه ها تمرکز دارد. این دوره فرمتی دارد که در اروپا معروف بوده و متقاضیان آن افراد با اعتماد به نفسی هستند که کمی دیرتر ثبت نام میکنند.

MBA سریع: گزینه توسعه نیافته ای ست که عمدتا در آمریکای شمالی ارائه شده است. هدف این دوره افرادی ست که به مدل های اصلی عملکردی مسلط بودن ونیازی به مطالعه دقیق آنها ندارند.

MBA نیمه وقت: دوره MBA نیمه وقت، معادل برنامه تمام وقت بوده که در مدت طولانی تری مطالعه شده و اغلب انعطاف پذیراست. و دانشجویان همزمان با برگزاری کلاس ها در عصر یا آخر هفته، استخدام میشوند. قبلا ، برنامه کلاس ها در محوطه دانشگاه بود و این موضوع به نفع کسانی بود که در نزدیکی مدرسه زندگی میکردند.

mba
mba

 MBA آنلاین از راه دور

MBA انلاین از راه دورنیز یک دوره تمام وقت است و معمولا دانشجویانی آنراانتخاب میکنند که میخواهند در شغل فعلی شان باقی بمانند. در اکثر دوره ها، مطالب از طریق نرم افزاراختصاصی به دست شرکت کنند گان میرسند و از طریق ویدئو کنفرانس ، ایمیل وبحث  با اساتید و همسالان ارتباط برقرار میکنند.  معمولا برنامه های معتبر از را ه دور به طور کامل اجرا نشده بلکه در محیط دانشگاه به نمایش در می آیند.

مدیر اجرایی آماده همکاری با افراد حرفه ای ارشدی ست که میخواهند کارشان را با مطالعات آینده تلفیق کنند. قبلا، شرکت از این برنامه حمایت میکرد اما در سالهای اخیر، تعداد افرادی که روی خودشان سرمایه گذاری کردند افزایش یافته است. و متوسط سن کاندید های مدیریت اجرایی  در سال 2016 ، 38 سال بود.

دوره نیمه وقت به فرمت مدولار پیشنهاد شده و دانشجویان میتوانند در هفته های باقی مانده متناوب یا آخر هفته یا عصرها در کلاس ها شرکت کنند. میتوانیدEMBA را براحتی دنبال کرده ، در 18 ماه به پایان برسانید یا مدت طولانی تری وقت صرف کنید.

پیشنهاد ما مدیر اجرایی جهانی ست که برا ی افرادی که روی کار چند ملیتی تمرکز دارند مناسب است. این برنامه با دانشجویان فرصت میدهد تا مطالعه کرده، در پروژه ها شرکت کرده و ار 7 یا8 کشور دیدن کنند. کاندیداها میتوانند در برنامه ی مدیریت اجرایی مشترک بیشتری هم شرکت کنند که دو تا چند مدرسه کسب و کار اصلی برای این دور ها با هم همکاری دارند.

لیست دوره های mba