ماساژ سنگ

ماساژ سنگ چیست ؟

ماساژ سنگ

ماساژ سنگ، نوع خاصی از ماساژ است که در آن درمانگر سنگهای صاف و گرم را روی بدن میگذارد و این گرما هم آرامش بخش است وهم به گرم کردن ماهیچه های کمک کند تا در نهایت ،درمانگر بتواند عمیق تر و سریعتر کار کند. سنگهای مورد استفاده در این ماساژ، عمدتا سنگهای رودخانه ای یا سنگهای بازالتی با سطح صاف هستند و معمولا قبل از استفاده در آب بهداشتی گرم می شود. مقدار بالای آهن موجود در بازالت موجب میشود تا سنگ ها بتوانند گرمایشان را در طول ماساژ حفظ کنند. ماساژ سنگ از لحاظ فیزیکی و روحی مفید است اما قبل از ماساژ با پزشک مشورت کنید زیرا افراد با شرایط خاص – از جمله زنان باردار و افرادی که فشار خون بالا دارند – نباید از این نوع درمان بهره بگیرند.

ماساژ سنگ
ماساژ سنگ

از نظر بعضی از افراد، گرمای سنگهای ماساژ آرامش بخش است. بنابراین ، این ماساژ برای افرادی که تمایل به احساس گرم شدن دارند مناسب است . همچنین، افرادی که دارای تنش عضلانی هستند نیز از آن استقبال کردند اما ماساژ سبک تر را ترجیح می دهند. از جمله مزیت های ماساژ سنگ میتوان به کاهش تنش عضلانی و درد ، بهتر شدن کیفیت خواب ، کاهش علائم بیماری های خودایمنی ، بهبود علائم سرطان و تقویت سیستم ایمنی اشاره کرد.

آموزش های جامع دوره ماساژ سنگ به درمانگر امکان میدهد تا برای از بین بردن تنش ، عمیق تر از قبل روی عضلات کار کند. برای ماساژ دادن، ابتدا درمانگر سنگها را حرارت می دهد تا به محدوده دمای مورد نظر برسند (معمولا بین 110 تا 130 درجه فارنهایت). سپس، سنگ ها را در نقاط خاصی از پشت قرار می دهد و این نقاط ممکن است بسته به زمینه های تنش عضلانی و سابقه بیماری فرد متفاوت باشند ؛ اما معمولا در کنار هر دو ستون فقرات، در کف دست، روی پاها یا بین انگشتان پا قرار داده میشوند.

ثبت نام دوره ماساژ سنگ