ماساژ رفلکسولوژی

ماساژ رفلکسولوژی چیست ؟

ماساژ رفلکسولوژی

ماساژ رفلکسولوژی ، روش درمانی جایگزین بوده و مبنایش این ایده است که قسمتهای پا، دست و گوش به مناطق دیگر بدن مرتبط هستند. با توجه به رفلکسولوژی، فشار اعمال شده به نقاط رفلکس سمت راست می تواند مشکلات قسمت های مرتبط بدن را حل کند. به عنوان مثال، یک نقطه در قوس پا ممکن است با عملکرد کبدی مرتبط باشد و بعد از اعمال فشار به نقطه رفلکس در پا، عملکرد کبدی بهبود یابد.

رفلکسولوژی، فرم بسیار موثر ماساژ است که مربوط به نقاط رفلکس بر روی پا ست. این نقاط به اندام ها و سیستم های بدن متصل بوده و از طریق کانال های انرژی یا مریدین به آن ارگان ها مربوط میشوند. هنگامی که بیماری یا عدم تعادل اتفاق می افتد، کانال های انرژی مربوطه مسدود می شوند.

ماساژ رفلکسولوژی
ماساژ رفلکسولوژی

ماساژ رفلکسولوژی با هدف حذف این انسدادها، زمینه آزاد شدن انرژی های مختلف را فراهم میکند. علاوه بر این، رفلکسولوژی تنش را کاهش داده، گردش خون را بهبود می بخشد ، بدن را از سموم و ناخالصی ها پاک می کند، برای احیای انرژی مفید بوده و اغلب به عنوان مراقبت بهداشتی پیشگیرانه استفاده می شود. به عبارت دیگر، این درمان لذت بخش به تعادل سیستم بدن کمک چشمگیری می کند.

آموزش ماساژ رفلکسولوژی ، مسائل مهمی مانند بهداشت و بهداشت و ایمنی را برای محافظت از خود و دیگران پوشش می دهد. در طی جلسات آموزشی رفلکسولوژی، چگونگی حفظ سلامت به منظور کاهش خطر ابتلا به بیماری آموزش داده میشود. مدت دوره های رفلکسولوژی به مشکل بیمار بستگی دارد. برای اینکه رفلکسولوژی به درستی عمل کرده و اثرش را نشان دهد، باید آنرا به صورت منظم و بسته به نوع بیماری / مشکل بیمار انجام داد. به عنوان مثال اگر بیماری شکم درد داشته باشد، رفلکسولوژی باید 3-4 جلسه در هفته ارائه شود و برای دیدن اثر واقعی دارو، بیمار باید طبق دستورالعمل رفلکسولوژیست دارو مصرف کند.

ثبت نام دوره ماساژ رفلکسولوژی