ماساژ شیاتسو

ماساژ شیاتسو (فشاری) چیست ؟

ماساژ شیاتسو (فشاری)

ماساژ شیاتسو به استفاده از انگشتان، شست و کف دست متکی بوده و با استفاده از فشار بر سطح نواحی مختلف بدن به بهبود علائم و بیماری های مشترک و عدم تعادل در بدن کمک میکند. در این نوع ماساژ، فشار اعمال شده بر روی نقاط بدن ، جریان انرژی را بهبود می بخشد و اختلال در سلامت بدن را برطرف می کند. علاوه براین، شیاتسو نه تنها تجربه ای عمیق و آرامش بخش است بلکه به کاهش استرس، درمان درد و سلامتی کلی بیمار کمک می کند، فعالیت سیستم عصبی را تنظیم کرده و سیستم های گردش خون، لنفاوی و هورمونی را تحریک می کند. همچنین، مشکلات ستون فقرات، مفصلی، آرتریت، سیاتیک، گردن و درد مزمن ، سینوزیت و برونشیت با استفاده از ماساژ شیاتسو قابل درمان هستند.

ماساژ شیاتسو
ماساژ شیاتسو

ماساژ شیاتسو از تکنیک های مشابه روش های درمانی مانند استئوپاتی و فیزیوتراپی استفاده می کند. با این حال،کارآموزان شیاتسو شرایط سلامت جسمی و بیماری را به انسداد و عدم تعادل در جریان انرژی در سراسر بدن نسبت میدهند و این موضوع، تشخیص و درمان شیاتسو را از سایر روش های ماساژ درمانی متمایز میکند.

تئوری شیتسو این است که بدن ما از انرژی تشکیل شده است که qi نامیده می شود و اگر این انرژی مسدود شود ، بدن دچاررنج می شود. ماساژ شیاتسو با برطرف کردن انسداد نقاط مریدین ، به بدن و ذهن آرامش میبخشد. هنگامی که qiیا انرژی حیاتی متعادل باشد، بدن نیز شفا می یابد. سیستم های عصبی و سیستم ایمنی هر دو با فشار دادن به مریدین ها تحریک شده و موجبات آرامش بدن و ذهن فراهم میشود. همچنین، ماساژ شیتسو سیستم گردش خون و جریان خون را در سراسر بدن بهبود می بخشد.

آموزش ماساژ شیاتسو، شامل ترکیبی از فشرده سازی و نرم شدن عضلات، کشش و تحریک نقاط طب فشاری و آرامش دادن به افراد ست و آناتومی، فیزیولوژی وفیزیوتراپی را نیزدر بر میگیرد.

ثبت نام دوره ماساژ شیاتسو (فشاری)