ماساژ روسی

ماساژ روسی چیست ؟

به نظر ماکان آریا پارسا تکنیک های ماساژ روسی شبیه اکثر شیوه های ماساژ ورزشی است اما این تکنیک ها دارای حرکات آرام تر و نرمتر ی هستند. ماساژ روسی بر استفاده از اصطکاک برای تولید گرما در بدن تمرکز داشته و استرس ذهنی را کاهش داده و ماهیچه ها را شل و آرام می کند. به طور معمول، درمانگران ماساژ از ترکیبی از تکنیک های ضربه زدن و ارتعاش استفاده کرده و تمرکز شان بر روی قسمت هایی از بدن است که درد را تجربه کرده یا مسبب آن هستند. کارآموزان ماساژ معتقدند که این ماساژ عملکرد سیستم عصبی، سیستم ایمنی بدن و سیستم تنفسی را بهبود می بخشد.

معمولا از تکنیک های مختلفی در ماساژ استفاده می شود و به همین دلیل، این ماساژ اغلب ماساژ رفلکسولوژی، ماساژ نقطه ای و همچنین ماساژ بافت همبند نیز نامیده می شود. اگرچه، مشترکات زیادی بین ماساژ روسی و ماساژ ورزشی منظم وجود دارد اما ماساژ روسی دارای یک تفاوت عمده است که آنرا بقیه جدا میکند. البته بیشتر شباهت های بین این تکنیک های مختلف تنها در مورد اصول کلی، حرکات رایج و روشی خاص برای ایمنی ماساژ درمانی است.

ماساژ روسی
ماساژ روسی

اگر در حین ماساژ، درد یا سفتی در ماهیچه ها وجود داشته باشد، تکنیک های معمول با لرزش ترکیب می شوند و این درمان خوبی برای ماهیچه های آسیب دیده است. از دیدگاه فیزیولوژیکی، ماساژ روسی در درمان و بهبود کلی بیماریهای پوست، سیستم قلبی عروقی، ، سیستم لنفاوی ، سیستم عضلانی، سیستم ایمنی، مفصل و دهان و سیستم های داخلی بدن و متابولیسم مفید و موثر است.

هدف از آموزش ماساژ روسی ، یادگیری شیوه های ایجاد تعادل و هماهنگی در هر سیستمی از بدن و همچنین هماهنگی تمام بدن است. بدین معنی است که ماساژ در هر سطحی شامل سطوح فیزیولوژیکی، احساسی و ذهنی روی فرد تاثیر گذاشته و با تغییر الگوهای تنفس و آرامش در طول ماساژ، تعامل فرد با جهان بیرونی تغییر می یابد.

با تلاش و یادگیری می توان یک کسب و کار شخصی راه اندازی کرد و به درآمد رسید. و حتی اشتغالزایی کرد. ماکان آریا پارسا یک کارآفرین برتر است که توانسته به عنوان یک الگو در راه اندازی کسب و کار و ایده پردازی شناخته شود. افرادی که می خواهند بعد از  یادگیری و آموزش دیدن یک کسب و کاری را راه اندازی کنند می توانند از ایشان در این زمینه مشاوره بگیرند.

ثبت نام دوره ماساژ روسی