ماساژ هندی

ماساژ هندی چیست ؟

ماساژ هندی ، درمانی باستانی است که هزاران سال در هند تمرین میشده و فوق العاده آرامش بخش است. ماساژ هندی بسیار عمیق بوده و روی ماساژ سر، گردن و شانه تمرکز دارد. این ماساژ با استفاده از انواع فشارها و تکنیک هایی که به هفت چاکراها و یا مسیرهای انرژی ضربه می زند ، باعث شفا و تعادل بدن می شود و درمانگر نیز تلاش میکند تا با کار بر روی سه چاکراهای بزرگ، تعادل و هماهنگی ایجاد کند. چاکرا ها (چرخ یا دیسک) مراکز انرژی حیاتی و به شکل گل لوتوس هستند که معمولا سر گل در جلوی بدن و ساقه آن از ستون مرکزی ستون فقرات عبور میکند.

ماساژ هندی، مزایا ی بیشماری داشته و می توانند به رفع انواع مشکلات و نگرانی های جسمی و احساسی کمک کند. از جمله مزیت های ماساژ هندی اینست که ، مانع از سردرد میگرنی و درد پشت میشود، رشد و درخشش مو را تقویت کرده، کیفیت خواب را بهبود میدهد، نشانه های افسردگی و نگرانی را از بین میبرد، سطح انرژی را تجدید میکند، از طریق تخلیه لنفاو ی، بدن را پاکیزه میکند، اکسیژن و ذخیره گلوکز در مغز را افزایش میدهد،گردش خون مایع مغزی نخاعی را بهبود می بخشد، سم انباشته شده در سراسر بدن را از بین می برد، ابرو و پیشانی، بینایی و تمرکز را بهبود می بخشد و برای سینوس ها مفید است.

ماساژ هندی
ماساژ هندی

ماساژ هندی به دلیل انعطاف پذیری و سهولت دسترسی به ارائه ماساژ، در غرب بسیار محبوب است زیرا می توان آن را در هر زمان و هر کجا برای یک ایجاد اثر آرام بخش فوری در ذهن و بدن انجام داد. در برنامه آموزش ماساژ هندی،کارآموزان هنر استفاده از دست و انگشتان را برای فشار دادن، صاف کردن سر، گردن، شانه ها ودر جهت کمک به آرامش و جوان سازی مشتری یاد میگیرند. همچنین، کارآموزان تاثیر و استفاده از روغن های گیاهی مختلف طبق نشانه ها و چگونگی استفاده از دانش برای ایجاد آرامش در عضلات گردن، شانه و پشت را تجزیه و تحلیل می کنند.

ثبت نام دوره ماساژ هندی