ماساژ چینی

ماساژ چینی چیست ؟

ماساژ چینی نام یکی از شاخه های خانواده ماساژ درمانی در طب سنتی چینی است. در طب سنتی چینی عملی، ماساژ یکی از روش های اساسی درمانی همراه با تنظیم رژیم غذایی، گیاهان دارویی، طب سوزنی و تمرینات درمانی محسوب میشود. ماساژ چینی تا حد زیادی به طب سوزنی مربوط می شود و بر کانال ها یا نقاط انرژی که حمل و هدایت خون و انرژی ، چی، را در سراسر بدن انجام می دهند متمرکز شده است. هدف از این ماساژ، محافظت فرد در مقابل انواع مختلف عفونت و حفظ عملکرد مطلوب همه اعضای بدن و ایجاد تعادل است. هنگامی که این کانال ها یا نقاط انرژی مسدود شوند، فرد احساس درد کرده و مستعد مشکلات سلامتی عمده میشود.

ماساژ چینی
ماساژ چینی

از جمله مزیت های ماساژ چینی میتوان به تحریک گردش خون و تنظیم سیستم عصبی، از بین بردن بافت زخم، تسکین عاطفی، درمان برخی از شرایطی که بر اندام های داخلی تاثیر می گذارد، افزایش انعطاف پذیری مفاصل و بهبود وضعیت آنها، تسکین درد مزمن، حفظ سلامتی و عملکرد به عنوان یک نوع مراقبت پیشگیرانه، بهبود عملکرد ورزشی وتقویت مقاومت بدن در برابر بیماری اشاره کرد.

آموزش ماساژ چینی به واسطه تکنیکی به نام Tui na شامل کشش، مالیدن و فشار دادن عضلات و پروسه دومی به نام Zhi Ya انجام میشود که دومی بر فشار و تکان دادن نقطه های فشاری برای کاهش استرس و درد تمرکز می کند. و هر دو روش بر اساس اصل درمانی اثر نسبی هستند. با انجام ماساژ، بدن تحریک می شود که هورمون های بیشتری آزاد کند، جریان خون طبیعی را بهبود بخشد و انرژی کلی بدن را افزایش دهد. ماساژ چینی برای تسکین طیفی از بیماریها موثر است اما برای اختلالات اسکلتی عضلانی مانند کمر درد موثر واقع نشده و دلایل آن هم ناکافی بودن حجم نمونه ها ، کیفیت پایین روش شناختی و میزان دوزهای بالینی آزمایشی بوده است.

ثبت نام دوره ماساژ چینی