جوملا

جوملا چیست

جوملا ، یک برنامه کد باز است که وب سایت ها و برنامه های کاربردی براساس آن ایجاد می شوند. این برنامه، یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) است که به منظور مدیریت و انتقال راحتتر محتوا از طرف مدیر سایت و بازدید کننده، سایت را به پایگاه داده MySQLi، MySQL یا PostgreSQL متصل می کند. معروفترین پکیج نرم افزای جهان است که برای ساخت، سازمادهی، مدیریت و انتشار محتوای وب سایت، وبلاگ و اپلیکیشن موبایل به کار میرد.

جوملا دارای قابلیت های بیشماری مانند چند زبانه بودن، آپدیت راحت، پشتیبانی خوب، سیستم کمک رسانی تلفیقی، مدیریت رسانه، مدیریت تماس، سرچ بهتر و هوشمندانه تر، مدیرت محتوا و….است. از زمان انتشار اولیه جوملا در سال 2005، تمرکز اصلی بر قابلیت استفاده و توسعه پذیری آن بوده است و به همین دلیل جوایز متعددی را دریافت کرده است. و در دسترس همه افرادی ست که مایل به ایجاد سایت های دینامیک برای اهداف مختلف هستند.

جوملا
جوملا

دوره جوملا روی ایجاد وب سایت با استفاده از این ، بدون هیچ برنامه یا تجربه طراحی متمرکز است. شرکت کنند گان در این دوره باید بعد از اتمام دوره بتوانند آن را دانلود و نصب کنند، تمپلیت را پیکربندی و تمپلیت های جدید نصب کنند، وب سایت و وبلاگ بسازند، از پلاگین و ماژول استفاده کرده و کاربر و محتوا را مدیریت کنند.
برنامه آموزشی جوملا نیز شامل، معرفی ونصب جولا، ایجاد مقاله، منو و قالب بندی، پیکربندی پیشرفته مقاله، تنظیم های مختلف نمایش، ایجاد و پیکربندی ماژول ها، تمپلیت های جوملا، ایجاد وب سایت های چند گانه، تنظیم لیست کنترل اکسس و بسط جوملا میشود.
در پایان دوره جوملا، شرکت کنندگان باید روی یک پروژه واقعی کار کنند که وضعیت مشکل آن پروژه به همراه مجموعه داده ها به آنها ارائه میشود. سپس با تایید کارشناس، افرادی که موفق به انجام پروژه شده باشند ، گواهینامه ای دریافت میکنند که نمره آن براساس عملکردشان است.

ثبت نام دوره آموزش سیستم مدیریت محتوا وب جوملا Joomla