ماساژ کمپرس گیاهی

ماساژ کمپرس گیاهی چیست ؟

ماساژ کمپرس گیاهی ، برای از بین بردن ذهن و بدن خسته، استرس و خستگی و بهبود سلامت استفاده میشود. این ماساژ شامل استفاده ز بسته های فشرده و گرم گیاهان معطر و ادویه است و در اصل زنان تایلندی برای از بین بردن درد زایمان از آن بهره میگرفتند. در این ماساژ ، بسته های حاوی گیاهان معطر ابتدا مرطوب و سپس بخار داده شده و به آرامی روی نقاط خاصی از بدن گذاشته می شود تا قدرت شفادهی گیاهان از طریق منافذ پوست منتقل شود. علاوه بر این، میتوان از دست برای تمرکز در ماساژ استفاده کرد.

ماساژ کمپرس مزیت هایی دارد که از جمله آنها میتوان به این موارد اشاره کرد: موجب تسکین درد شدید عضلات و مفاصل شده، به شدت آرام و انرژی میبخشد،گردش خون را افزایش می دهد و اندام های داخلی را تحریک می کند، با افزایش گرمای عروق خونی موجب افزایش خون و اکسیژن در بدن شده و کارایی ارگان های مختلف را بهبود می بخشد. همچنین، گیاهان مورد استفاده در بسته های فشرده برای ماساژ نیز دارای مزایای مختلف و خاصی هستند. از ماساژ کمپرس گیاهی میتوان برای تسکین آرتروز، درد پشت، استرس مزمن و اضطراب، سرماخوردگی، سردرد، بیخوابی، یائسگی، میگرن، مولتیپل اسکلروزیس، درد عضلانی وروماتیسم و بیماریهای پوستی استفاده کرد.

ماساژ کمپرس گیاهی
ماساژ کمپرس گیاهی

برنامه آموزش ماساژ کمپرس گیاهی ، چگونگی استفاده از گیاهان سنتی تایلندی به همراه مکمل ماساژ کمپرس گیاهی برای درمان را آموزش میدهد. در این برنامه، ماساژ کمپرس گیاهی درمانی از طریق ترکیب تکنیک های تایلندی سنتی با کمپرس های گیاهی به علاقمندان آموزش داده میشود.

در طب سنتی تایلندی، از گیاهان برای تکمیل ماساژهای درمان کننده بیماری استفاده می شود. زیرا این ماساژ کمپرس گیاهی باعث افزایش گردش خون و جریان انرژی، آرامش و گرما شده و تنش را از بین می برد، سفتی عضلات ، درد مزمن و خستگی ذهنی و استرس را نیز کاهش می دهد.

ثبت نام دوره ماساژ کمپرس گیاهی