ماساژ آروماتراپی

ماساژ آروماتراپی چیست ؟

ماساژ آروماتراپی

ماساژ آروماتراپی، نوعی طب جایگزین جالب است که شامل استفاده از ترکیبی از اسانس های معطر و مواد گیاهی فرار بوده و توسط بیمارانی با طیف وسیعی از بیماریها استنشاق میشود؛ و اغلب برای بهبود خلق و تغییر حالت های شناختی مفید بوده و همچنین به عنوان طب تکمیلی مورد استفاده قرار میگیرد. این ماساژ، درمان ملایم و جامعی برای ماساژ پشت، گردن، شانه ها، بازوها و پاها محسوب میشود.

بسیاری از ماساژورها از روغنهای معطر و اسانس برای تکمیل تمرین ماساژ آروماتراپی استفاده می کنند ؛ وکارشناسان معتقدند عطرهای خاص باعث خاطرات و احساسات مثبت می شوند و ممکن است به تسکین و کاهش اضطراب کمک کنند . علاوه بر این ،گاهی، روان درمانی افرادی که افسردگی را تجربه کرده اند، هنگام اضافه کردن ماساژ آروماتراپی به رژیم های فعلی شان بهبود می یابد زیرا مناطق مسئول عطر، احساسات و حافظه ، نزدیک به یکدیگر هستند. همچنین، محققان مطالعات بالینی در مورد آروماتراپی انجام داده و متوجه شده اند که روغنهای اسانس تاثیر بسیاری بر بسیاری از افراد، بخصوص زنان باردار، دارند. ماساژ آروماتراپی به تقویت حافظه، افزایش سطح انرژی ، افزایش سرعت بهبودی و تسکین سر درد نیز کمک میکند.

ماساژ آروماتراپی
ماساژ آروماتراپی

برنامه آموزش ماساژ آروماتراپی برای افرادی که در حال تمرین ماساژ بدن و یا سایر روش های بدن سازی هستند، مناسب و مفید خواهد بود و محتوای آن شامل درک احتیاط های ایمنی و موارد منع مصرف خاص، انجام اقدامات پیشگیرانه ومنبع روغن های مورد استفاده میشود. این دوره، مطالب جامعی در مورد اثرات، مزایا و خواص هر روغن و ماده معطر، چگونگی ترکیب و چگونگی کمک درمان های آروماتراپی به کاهش بیماری های شایع را آموزش میدهد. آروماتراپیست ها معمولا از ترکیبات غلیظ گیاهاهی برای تشویق بدن برای بازگشت به حالت سلامتی و از اسانس ها برای آرامش، تحریک یا افزایش وزن استفاده میکنند. البته، بین تکنیک های ماساژ و روغن هایی که در طول فرآیند استفاده می شود نیز رابطه نزدیکی وجود دارد.

ثبت نام دوره ماساژ آروماتراپی