ماساژ درمانی

ماساژ چیست ؟

در ماساژ درمانی هزاران سال است که ماساژ و ماساز درمانی تمرین و استفاده میشود. آموزش ماساژ شامل فشار دادن، مالیدن یا دستکاری عضلات و دیگر بافت های نرم با دست و انگشت و گاهی اوقات حتی استفاده از ساعد، آرنج یا پا می شود. امروزه، اگر فردی به ماساژ نیاز داشته باشد می تواند از میان 80 سبک با طیف گسترده ای از فشارها، حرکات و تکنیک ها برای اهداف متفاوت انتخاب کند. بر اساس نظرسنجی انجمن ماساژ در آمریکا در سال 2007، تقریبا یک چهارم از بزرگسالان آمریکایی در سال گذشته حداقل یک بار از ماساژ استفاده کرده و دلایل زیادی مانند بین بردن علائم یا بهبود زخم، کاهش درد، بازسازی جراحات ورزشی، کاهش استرس، افزایش آرامش، اضطراب و افسردگی، کمک به سلامت عمومی و شرایط خاص بهداشتی و ارتقای کلی سلامتی را عنوان کردند.

در صورتی که توسط یک درمانگر به خوبی آموزش دیده و با احتیاط انجام شود، عوارض جدی به دنبال نخواهد داشت. با این حال ، عوارض جانبی ماساژدرمانی ممکن است شامل درد یا ناراحتی موقت، کبودی، تورم و حساسیت یا حساسیت به روغن ماساژ باشد.

ماساژ درمانی
ماساژ درمانی

انواع مختلفی از ماساژ بدنی وجود دارد که همه آنها با دیدگاه های نظری یا فلسفی خود، اصول اساسی خاصی و تعدادی اصول و قاعده مشترک ندارد. اصول مشترک ماساژ شامل گردش خون، حرکت جریان لنفی، کاهش استرس ، انرژی، آزاد شدن سموم، آزاد شدن تنش وتقویت سیستم های بدن است. انواع مختلف ماساژ درمانی موجود شامل ماساژ درمانی سوئدی، ماساژ درمانی آرو ماترپی، ماساژ سنگ داغ، ماساژ بافت عمیق، ماساژ شیتسو، ماساژ تای، ماساژ بارداری، رفلکسولوژی و ماساژ ورزشی هستند.

ماساژ ممکن است به شیوه های مختلفی به بدن کمک کند. ماساژ می تواند بافت ماهیچه ای را تسکین دهد که ممکن است منجر به کاهش فشرده سازی عصب، افزایش فضای مشترک و دامنه، کاهش درد و بهبود عملکرد شود . همچنین، ماساژ درمانی گردش خون را بهبود می بخشد که باعث تحریک اکسیژن و مواد مغذی به سلول های عضلانی و حذف مواد زائد میشود.

ثبت نام دوره ماساژ درمانی