تغذیه و مکمل درمانی

تغذیه و مکمل درمانی

علم تغذیه و مکمل درمانی ، مطالعه تاثیر عناصر غذایی بر متابولیسم، سلامت، عملکرد و مقاومت به بیماری در انسان و حیوانات است. همچنین، این علم شامل مطالعه رفتارهای انسانی مربوط به انتخاب غذا میشود. داشتن تغذیه متعادل برای سلامتی بسیار ضروری است. زیرا غذا انرژی، پروتئین، چربی های ضروری، ویتامین ها و مواد معدنی لازم برای زنده ماندن، رشد و عملکرد مناسب را در اختیاربدن میگذارد. ما به انواع مختلفی از غذاها و تغذیه نیاز داریم تا مقدار مناسبی مواد مغذی برای سلامت خوب فراهم کنیم.
تغذیه و مکمل درمانی ، استفاده از مکمل های ویتامین و مواد معدنی برای جلوگیری از بیماری است . با توجه به بسیاری از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی جایگزین، این مکمل ها باعث بهبود زندگی یا نتیجه آزمایش بیماران مبتلا به ایدز، آلرژی، آلزایمر، آرتریت، اوتیسم، سرطان (مثانه، پستان، گردن رحم، کولون، ریه، دهان)، بیماری قلبی عروقی، سرماخوردگی، افسردگی، فشار خون بالا، هیپوکلسترولمی، ناباروری، از دست دادن حافظه، میگرن، پوکی استخوان، شبکیه رنگدانه میشوند. ازطرف دیگر، نقصان هر یک از مکمل ها دربدن ، با انجام تستهای خاص قابل تشخیص است.

تغذیه و مکمل درمانی
تغذیه و مکمل درمانی

دانشجویان در دوره تغذیه مقدماتی، جدیدترین مرزهای تغذیه را کشف کرده و می آموزند که چگونه از اصول تغذیه برای انتخاب غذا استفاده کنند. در کل، این دوره به شناخت چگونگی تاثیر مواد مغذی (کربوهیدرات، چربی، پروتئین، ویتامین ها، مواد معدنی و آب) بر بهداشت، بیماری، تعادل انرژی و کنترل وزن کمک میکند، در مورد نیازبه مواد مغذی در طول فعالیت بدنی توضیح میدهد و انواع مکمل های ویتامین و مواد معدنی را بررسی می کند. اهدافی که این دوره دارد شامل ارائه مقدمه ای در مورد مواد مغذی مهم مربوط به سلامت انسان، ارائه شواهد موجود برای نقش مواد مغذی کلیدی در جلوگیری از بیماری های مزمن و بحث علمی برای تعیین الزامات تغذیه ای در افراد سالم و جمعیت های مختلف هستند.
یکی از حوزه هایی مرتبط با تغذیه ورزش است اما برخی اهمیت موضوع را درک نکرده و دیگران نمی خواهند یادبگیرند. با این حال، واقعیت این است که آموزش تغذیه و تغذیه باید با هم هماهنگی داشته باشد تا نتایج دقیقی بدست آید.
مدارک دوره تغذیه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ست.

لیست دوره های تغذیه