MBA مدیریت

MBA مدیریت

MBA مدیریت

MBA مدیریت ، نوعی مدرک کارشناسی ارشد با تمرکز قوی بر مدیریت کسب و کار است. این رشته ، به منظور به دست آوردن مهارت و دانش لازم برای کار در زمینه های اجرایی، نظارت و مدیریت انواع مختلف کسب و کار طراحی شده است. تنها تفاوت واقعی بین MBA عمومی و MBA مدیریت نوع برنامه درسی است. معمولا، هر دو نوع برنامه درسی شامل مطالعات موردی، کار گروهی و سخنرانی ها هستند.

با این حال، برنامه سنتی آموزش مدیریت MBA گسترده تر بود وهمه درس ها از حسابداری و مالی تا مدیریت منابع انسانی را پوشش می دهد. از سوی دیگر، MBA مدیریت، تمرکز بیشتری روی مقوله مدیریت دارد. البته دوره های آموزشی با صلاحدید مدیران، بسیاری از موضوعات مشابه (مالی، حسابداری، منابع انسانی، مدیریت، و غیره) را نیز در بر میگیرند.

MBA مدیریت
MBA مدیریت

MBA و MBA مدیریت در چند مورد با هم تفاوت دارند. MBA برنامه کاملا عملی یست و از آنجایی که دانشجویان MBA در موقعیت مدیران قرار می گیرند، نیاز به حل مسائل کسب و کار عملی دارند. در مقابل، MBA مدیریت، دارای نظریه های بیشتری است. MBA درجه سنتی برای تحصیلات تکمیلی در مدیریت عمومی است در حالی که MBA مدیریت برنامه نسبتا نوپایی ست و برخی از شاخه های منابع انسانی ممکن است به توانایی های فارغ التحصیلان MBA مدیریت اهمیتی ندهند.

هدف MBA مدیریت، بیشتر فارغ التحصیلان اخیری است که تجربه کم و یا هیچ حرفه ای ندارند. بنابراین، کاندیدهای MBA مدیریت به طور معمول جوانتر از همکاران MBA هستند. MBA ،در مقابل، درجه ای برای افرادی است که در حال حاضر در زمینه کاری خود مشغول به توسعه زندگی هستند. به طور خلاصه، MBA مدیریت به ایجاد حرفه کمک می کند در حالی که MBA آن حرفه را توسعه میدهد. علاوه بر این، میتوان با کمک MBA مدیریت پتانسیل ثروت را افزایش داد، شبکه های ارتباط و کاری را براحتی توسعه داد و هنر مدیریت در شرایط مختلف را آموخت.

ثبت نام دوره مدیریت MBA کسب و کار 1 (عمومی)