کسب و کار الکترونیک

مدیریت کسب و کار الکترونیک

مدیریت کسب و کار الکترونیک

مدیریت کسب و کار الکترونیکی بر وظایف اصلی مدیریت سیستم های اطلاعاتی، تجزیه و تحلیل مفهومی، طراحی و استقرار سیستم های اطلاعاتی و تمام موضوعات مربوط به تجارت الکترونیک متمرکز است. کسب و کار الکترونیکی،که به عنوان تجارت الکترونیکی نیز شناخته می شود، روشی ست که شرکت های خیابانی از آن برای فروش کالاها و خدماتشان از طریق اینترنت استفاده میکنند و شرکت ها از تکنولوژی برای ایجاد مزیت رقابتی در محیط کسب و کار بهره می گیرند.

وجود و استفاده از اینترنت جهان تجارت را تغییر داد و شرکت توانستند از مزایای فن آوری خود بهره مند شود. با توجه به منابع کسب و کار الکترونیکی، امروزه کمتر از اینترنت برای تبادل تاریخ و یا اطلاعات استفاده میشود و بیشترین کاربرد آن در زمینه گرفتن سفارشات، قرار دادن سفارشات و یا تعامل با کارکنان است.

کسب و کار الکترونیک
کسب و کار الکترونیک

مدیریت کسب و کار الکترونیک نیز مزیت ها و معایبی دارد. مزیت های اجرا و به کارگیری این نوع مدیریت عبارتند از حضور در سراسر کشور و یا سراسر جهان، بازاریابی موثر و تبلیغات که به صورت تضمینی در دسترس است و ارائه سرویس بهتر به مشتریان و در نتیجه افزایش تعداد مشتریان. محدودیت ها و معایب آن نیز شامل نیاز به منابع قابل توجه مالی برای ارتقاء کامپیوتر، آموزش پرسنل و ارتقاء وب سایت و نگرانی از امنیت و مسئله حفظ حریم خصوصی است.

برنامه آموزش مدیریت کسب و کار الکترونیکی، تکنیک هایی را برای مدیریت استراتژیک سازمان های مبتنی بر تجارت الکترونیک و تکنولوژی های مناسب تجارت الکترونیک آموزش میدهد. در این برنامه، از مهارت ها و دانش برای ارزیابی، مدیریت و بهبود عملکرد عملیات یک سازمان و از مفاهیم ادغام سیستم ها برای طراحی و توسعه محصولات و خدمات از طریق تجزیه و تحلیل بازار استفاده میشود. این برنامه نه تنها بر روی کسب و کارهای آنلاین تمرکز دارد، بلکه به فعالیت های آنلاین و ارتباطات در سازمان های سنتی تر میپردازد. مشارکت آنلاین یک از ویژگی متمایز محیط کسب و کار امروز یست و به عنوان عنصری ضروری برای اکثر شرکت ها، دولت ها و موسسات مطرح میشود.

ثبت نام دوره مدیریت کسب و کار الکترونیکی