بهیاری

آشنایی با بهیاری

بهیاری ( کمک پرستار مجازیا LPN) ، پرستاری ست که ازافراد بیمار، مجروح یا سالمند مراقبت کرده و تحت نظارت پرستاران یا پزشکان مجاز کار می کنند و کارشان محدود به خانه نمیشود. با این حال، گاهی بهیاران به عنوان پرستار حرفه ای مجاز (LVN) فعالیت دارند. وظایف بهیاری اغلب به نوع کشور بستگی دارد. برخی از مقررات دولتی به بهیاراجازه ارایه دارو را میدهد در حالی که دیگران فقط برای تزریق قطره های تزریق داخل وریدی مجاز هستند. برخی از وظایف شغلی معمول بهیارها عبارتند از تعویض باند، بررسی علائم حیاتی مانند فشار خون و ضربان قلب، تغذیه بیمارانی که قادر به غذا خوردن نیستند، نگه داشتن سوابق دقیق بهداشت عمومی بیماران و گزارش تغییرات در سلامت بیماران به پزشکان و پرستاران.
دوره بهیاری ، مفاهیم را در سه حوزه فردی، مراقبت های بهداشتی و پرستاری معرفی کرده و بر مفاهیم هر حوزه از جمله ارزیابی، تصمیم گیری بالینی، رفتار حرفه ای، مداخلات مراقبتی، مفاهیم بیوفیزیکی و روان شناختی، ارتباطات، همکاری، آموزش / یادگیری، ایمنی، اصول اخلاقی، مسائل حقوقی، اطلاع رسانی و عمل مبتنی بر شواهد تمرکز دارد . پس از اتمام دروه، کار آموزان باید بتوانند مراقبت های پرستاری سالم این دوره را اجرا کنند.

بهیاری
بهیاری

اکثر بهیارها ها قبل از آزمون وانتخاب جایگاه شغلی، برنامه درسی اصلی بهیاری را آموزش میبینند که برخی از آن بسیار شبیه به دوره های پایه کارآموزان پرستاری فوق دیپلم هستند. آموزش بهیاری شامل دروس پرستاری پایه، اناتومی و فیزیولوژی،کمک های اولیه، مقدمه ای بر فارماکولوژی، IVدرمانی ،رژیم غذایی و تغذیه، مراقبت های جراحی، مراقبت از کودکان و مراقبت از روان است.
برای کسب گواهینامه دولتی، بهیار باید برنامه های معتبر بهیاری که در کالج های محلی، مدارس فنی و حتی بیمارستان ها ارایه میشوند را تکمیل کنند که معمولا حدود یک سال طول می کشد. بعداز آن ، اگر بهیاران امتحان شورای ملی بررسی مجوزرا پشت سربگذراند، گواهینامه های ویژه ای در زمینه های مختلف مراقبت های بهداشتی از جمله درمان IV، مراقبت بلند مدت و دارویی دریافت میکنند.

ثبت نام دوره بهیاری