ماساژ درمانی

آشنایی با ماساژ درمانی

ماساژ درمانی شامل فشار دادن، مالیدن یا دستکاری عضلات و دیگر بافت های نرم با دست و انگشت ،ساعد، آرنج یا پا ست. سبک های مختلف ماساژدرمانی با توجه به نیاز افراد، از طولانی تا کوتاه بوده و بعضی ماساژورها از روغن و لوسیون استفاده می کنند وزمان آن هم می تواند از پنج دقیقه تا دو ساعت به طول بیانجامد. بسیاری از شواهد به تاثیرات مثبت ماساژ درمانی بر درد و سایر علائم مربوط به تعدادی از شرایط مختلف اشاره دارند در حالی که بسیاری از شواهد نیز گویای این هستند که این اثرات کوتاه مدت است.
دوره ماساژ درمانی ، به بررسی ساختار و حرکت بدن می پردازد و اغلب با ترکیبی از تمرین تمرکز، مدیتیشن و حرکت همراه با سخنرانی کوتاه، بحث و نظارت آغاز می شوند .

ماساژ درمانی
ماساژ درمانی

این دوره شامل مطالعه دقیق سیستم اسکلتی و ارتباط آن با عضلات، از جمله لمس گسترده قطعات قابل دسترس اسکلت انسان است. اهداف این دوره مواردی مانند شناخت مفهومی سیستم اسکلتی بدن انسان، شناسایی نام، محل و عملکرد 206 استخوان انسان، طبقه بندی ساختار و عملکرد اتصالات بدن و آگاهی از نوع و مکان آنها را در بر میگیرد.
در برنامه آموزش ماساژ درمانی ، ماساژ پایه، سبک ماساژها و تکنیک های ویژه ای برای ارائه ماساژ کامل بدن بر اساس نیازهای فردی مشتری آموزش داده میشود. این برنامه، شامل ماساژهای خاص برای نیازهای زنان باردار (ماساژ پیش از زایمان) و ورزشکاران آسیب دیده (ماساژ ورزشی) نیز میشود. سایر انواع رایج ماساژ شامل ماساژعمیق بافت، ماساژ سنگ گرم و رفلکسولوژی است که به طور انحصاری روی پاها تمرکز می کند. امروزه، ماساژ درمانی اهمیت و جایگاه ویژه ای بدست آورده و نه تنها ماساژورها درچشمه های آب معدنی و مراکز بهداشتی و تناسب اندام کار می کنند، بلکه در محل های خصوصی، کلینیک های فیزیوتراپی، کلینیک های پزشکی ورزشی، مراکز توانبخشی نیز نقش موثر و کلیدی دارند.
فارغ التحصیلان رشته ماساژ درمانی بعد از تکمیل دوره ها، برای گرفتن گواهینامه ملی و یا ایالتی اقدام میکنند که البته گواهینامه ملی انعطاف پذیری بیشتری دارد.

ثبت نام دوره ماساژ درمانی