معماری داخلی

آشنایی با معماری داخلی

معماری داخلی ، طراحی فضای ایجاد شده توسط مرزهای ساختاری و تعامل انسان در این مرزها است. یک اصطلاح کلی برای توصیف بخش های های داخلی و ویژگی های فیزیکی مرتبط وسبک و روش طراحی و بخش های داخلی و ویژگی های فیزیکی مرتبط است. معماری ، این امکان را فراهم میکند تا افراد به منظور زندگی، تجارت و تفریح از اصول معماری در طراحی بخش های ساختاری استفاده کنند. معماری داخلی که به هنر فضایی طراحی، ساخت و طراحی محیطی اشاره دارد، فرآیندی است که از طریق آن ساختمان های بخش داخلی طراحی شده و به تمام جنبه های استفاده انسانی از فضاهای ساختاری مرتبط می شوند.
معماری داخلی متعادل سازی هنر و علم طراحی فضای داخلی با توجه به تمام عناصر ساخت است اما طراحی داخلی حرفه ای گسترده ای است که با توجه به تمامی جنبه های برنامه ریزی و طراحی فضاهای داخلی در محیط زیست ساخته شده است.

معماری داخلی
معماری داخلی

معماری گرایش های رایجی دارد که شامل معماری مسکونی، معماری داخلی، معماری تجاری یا عمومی، معماری صنعتی و معماری چشم اندازمیشود.
رشته معماری مشترکات زیادی با معماری داخلی و دکوراسیون دارد. دانشجویان هر دو رشته در مورد طراحی فضاهای راحت، ایمن و مفید داخلی از پنت هاوس مرکز شهر تا کلاس های مدرسه مطالبی می آموزند. اما معماری داخلی نوعا روی معماری و ساخت و ساز متمرکز است.
محتوای دوره معماری شامل تجزیه و تحلیل و تحقیق معیار برنامه ریزی و طراحی سیستم های چند منظوره و پیچیده داخلی با در نظر گرفتن نیازهای عملکرد و تغییر نیازهای کاربرو بحث در مورد چیدمان طرح ها و مبلمان به منظوربهره وری و تمرکز بر سازمان ها و مفاهیم طراحی داخلی مکانهایی مانند هتل ها، بیمارستان ها، مدارس، مراکز، و ساختمان های اداری میشود.
مدارک رشته معماری داخلی شامل فوق دیپلم ،کارشناسی و کارشناسی ارشد است. البته فارغ التحصیلانی که چند سال سابقه کار دارند هم میتوانند با امتحان دادن ملزومات رشته معماری ، گواهینامه دولتی دریافت کنند.

ثبت نام دوره معماری داخلی