تاثیر رنگ در دکوراسیون

آموزش تاثیر رنگ در دکوراسیون

آموزش تاثیر رنگ در دکوراسیون

دکوراسیون خانه دارای جزئیات بسیاری ست که یک از آنها رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون است. هماهنگی رنگ و اثرات روانی این رنگ ها مولفه ایست که می تواند به طور مستقیم بر کیفیت زندگی در خانه تأثیر بگذارد. رنگ همیشه در روند تکاملی انسان نقش داشته است. زیرا محیط و رنگ آن درک می شوند و مغز در مورد آنچه که بر اساس هدف و ذهنیت است، قضاوت می کند. تأثیر رنگ در دکوراسیون ، در روانشناختی، ارتباطات و اطلاعات ، جنبه هایی از فرآیندهای قضاوت ادراکی ما است. از این رو، اهداف طراحی رنگ در یک فضای معماری صرفا به دکوراسیون محدود نمی شود.

دوره تاثیر رنگ در دکوراسیون ، اصول طراحی خوب و چگونگی تزئین اتاق، ساخت طرح های سبک ، انتخاب رنگ و نورپردازی و کفپوش را آموزش میدهد. اهدافی که این دوره به دنبال دارد شامل مشخص کردن سبک های مختلف طراحی داخلی ، چرخه های رنگ و طرح های رنگی و روانشناسی رنگ و نحوه تاثیر آن بر نحوه زندگی ،مخلوط کردن رنگ ها، برنامه ریزی طرح های رنگی، سازماندهی و برنامه ریزی برای مبلمان و برنامه ریزی برای فضای است.

تاثیر رنگ در دکوراسیون
تاثیر رنگ در دکوراسیون

رنگ تأثیر عمیقی بر روی فضا و مردم دارد و معمولا از همین مزیت برای ایجاد فضای جذاب و پربار استفاده میشود. اهمت آموزش تاثیر رنگ بر دکوراسیون از اینجا مشخص میشود که طراحان داخلی باید دانش کاملی در مورد رنگ داشته باشند و خیلی خوب بدانند که کدام دسته به رنگ خاصی تعلق دارند، کدام رنگها برای ترکیب مناسب است و بیشتر از همه، اثرات روانشناختی یک رنگ بر دکوراسیون و محیط چیست. رنگها حالت ذهنی خاصی به ارمغان می آورند، می توانند انرژی بخشند، تشویق کنند و توانایی آرامش، استراحت، توانایی تمرکز دادن یا به یاد آوردن چیزهای دلپذیر را افزایش دهند.ا لبته رنگهایی هم وجود دارند که ما را افسرده وخسته می کنند. در نهایت ،وقتی رنگ ها را انتخاب می کنیم باید در مورد آن احساس خوبی داشته باشیم.

ثبت نام دوره تاثیر رنگ در دکوراسیون