• خانه
  • مدیریت
  • چگونه با مدیریت هتل به مهمانان حس خوب القا کنیم؟ 
مدیریت هتل

چگونه با مدیریت هتل به مهمانان حس خوب القا کنیم؟ 

چگونه با مدیریت هتل به مهمانان حس خوب القا کنیم؟ 

ایجاد حس آسایش و برانگیزاندن حس هیجان و فراهم کردن اوقات فراغت میهمانان چالش‌برانگیز است. با ایجاد آمادگی پیشین در کارکنان هتل و آماده‌سازی لوازم و وسائل موجود، می‌توان راحت‌تر به این مهم دست یافت.

روش اول:

• در دست داشتن همیشگی فهرست میهمانان
در دست داشتن فهرستی از میهمانان، باعث سهولت مدیریت آن‌ها در مجامع عمومی و همایش‌های هتل شود. همیشه از تعداد افراد ساکن در هتل آگاه باشید تا بتوانید موجودیات را با نیازها هماهنگ کنید.
• رعایت بهداشت محیط
در قدم اول به تمیز کردن محیط بپردازید. در ابتدا به سراغ بخش‌هایی بروید که می‌دانید میهمان مدت زمان بیشتری را در آن‌جا صرف خواهد کرد. اهمیت به بهداشت محیط‌هایی چون حمام، سرویس‌های بهداشتی و تخت‌خواب را در درجهٔ اول قرار دهید.
– در حمام از حوله‌های تمیز و نو استفاده کنید و آن‌ها را به صورت مرتب تعویض کنید.- از گردگیری پرده‌ها و فرش‌ها غافل نمانید.- همیشه از روتختی‌های تمیز و با طرح‌های متنوع استفاده کنید.

مدیریت هتل
مدیریت هتل

• تدارک وسایل رفاهی و پذیرایی
همیشه ملزومات موجود در انبار را بررسی کنید. بهتر است لیستی از اقلام موجود در انبار داشته باشید تا در صورت کاهش اقلام ضروری هتل و میهمانان، در اسرع وقت به جای‌گذاری مجدد آن‌ها بپردازید.
از مهم‌ترین اقلامی که همیشه باید از در دسترس بودن آن‌ها مطمئن بود، مواد خوراکی و لوازم بهداشتی است.

• سازماندهی صحیح فضا

درنظر گرفتن فضایی برای آویختن و قرار دادن لباس‌ها و وسایل در همایش‌ها و مجالس هتل، تعبیه کردن فضایی برای قرار دادن هدیه‌ها، گل‌ها و… و در نظر گرفتن میزان فضای مناسب در جشن‌ها و همایش‌ها باعث نظم دادن به امور شده و از ایجاد اغتشاش و به‌هم‌ریختگی جلوگیری می‌کند.

• بررسی تمامی جزئیات از پیش
در سالن‌های همگانی مانند سالن‌های همایش و سالن‌های کنفرانس و همچنین پذیرایی هتل‌ها، قبل از ورود میهمان‌ها باید تمامی جزئیات را بررسی کرد. مثلاً آماده بودن تمامی تجهیزات صوتی، وسایل تنظیم نور فضا و … غیره باید بررسی شوند.
روش دوم:

به احساس راحتی میهمانان اهمیت دهید.از ابتدای برخورد اولیهٔ مناسب و خوش‌آمدگویی حمل وسایل میهمان، پیشنهاد نوشیدنی، رعایت تعارفات مرسوم نشان دهید که تا چه حدی به آسایش میهمانان اهمیت می‌دهید.هرگز در صحبت با میهمانان و توضیح سوال‌های آن‌ها عجله نکنید. اجازه دهید مهمان‌ها متوجه باشند که به خواسته‌های آن‌ها اهمیت می‌دهید.مثبت‌نگر باشید، انعطاف‌پذیر باشید و همواره به میهمانان خود شادی انتقال دهید و همیشه در مواجهه با میهمانان لبخند به لب داشته باشید.
روش سوم:

به طرح‌ریزی پیشین جزئیات بپردازید. نقشهٔ مکان‌ها توریستی، بروشورهای معرفی اماکن متفاوت موردنیاز میهمانان، لیستی به‌روز از بلیط‌های با تخفیف تهیه کنید و در اختیار میهمان قرار دهید. همیشه منوهای غذایی را بررسی کنید، به تنوع غذاها و سرویس‌های ارائه شده بیاندیشید و سبک‌های مختلف غذا را در منو جای دهید و تمامی ذائقه های ممکن را در نظر بگیرید.

لیست دوره های هتلداری