نرم افزار اکسل چیست ؟

نرم افزار اکسل چیست ؟ یک برنامه صفحه گسترده واز مجموعه برنامه های مایکروسافت آفیس محسوب میشود. صفحات گسترده دارای جدول مقادیر مرتب شده در ردیف ها و ستون ها هستند که میتوان آنها را با استفاده از عملیات و توابع محاسباتی پایه و پیچیده ، دستکاری کرد. علاوه بر ویژگی های استاندارد صفحه گسترده، اکسل از طریق برنامه های ویژوال بیسیک برای برنامه های کاربردی (VBA) مایکروسافت ، برنامه پیشتیبانی پیشنهاد میدهد. اکسل یک پلت فرم ماتریس ارائه می دهد که می توان داده ها را به صورت اطلاعات فرمت شده در آن وارد و منتقل کرد. نرم افزار اکسل ، کمک میکند تا به سرعت نمودار ایجاد کرده، روند داده را تجزیه و تحلیل کنید، داده ها را پاک کرده یا سیستم پیچیده ای از معادلات را تجزیه و تحلیل کنید.

نرم افزار اکسل چیست ؟
نرم افزار اکسل چیست ؟

هدف از دوره های نرم افزار اکسل ، ایجاد و ویرایش کاربرگهای اکسل است. این دوره شامل کار با صفحات بزرگ (مشاهده گزینه ها، تنظیم زوم، پنهان کردن و نمایش داده ها و پنهان کردن ردیف ها و ستون ها)، کار با چندین برگه و استفاده از برگه های چندگانه (حرکت بین ورق ،انتقال و کپی کردن صفحات و پیوند صفحات)، کار با تاریخ (وارد کردن تاریخ ،عملکرد امروز،فرمت تاریخ و زمان واستفاده از تاریخ در فرمولها )، فرمول های شرطی و قالب بندی (عملکرد IFو قالب بندی مشروط)، مدیریت فهرست (ساختار یک فهرست، فهرست مرتب سازی و فیلتر کردن و مرتب سازی ساده) و مستند سازی و رسیدگی به نظرات( مشاهده، اضافه کردن، ویرایش و حذف نظرات واشتباهات فرمول ردیابی) است.
آموزش نرم افزار صفحه گسترده اکسل و بهره گیری از مزیت های آن، بخش جدایی ناپذیر اکثر سازمان های تجاری سراسر جهان است. برخی از سازمان ها از این نرم افزار صفحه گسترده برای تولید یادداشت ها، ردیابی روند فروش و سایر اطلاعات کسب و کار استفاده می کنند. نرم افزار اکسل، رابط کاربری ساده ای دارد که به کاربران امکان می دهد تا به راحتی ازاین نرم افزار استفاده کنند.
بعد از تسلط و تکمیل نرم افزار اکسل، گواهینامه ای از طرف شرکت مایکروسافت به افراد ارایه میشود که نشان دهنده مهارت شان در این نرم افزار است.

ثبت نام دوره آموزش نرم افزارصفحه گسترده اکسل (Excel)