کسب و کار خانگی

دوره اصول کسب و کار خانگی

کسب و کار خانگی چیست ؟

به مجموعه ای از فعالیتهای است که توسط فرد یا افرادی در منزل در قالب یک طرح بدون مزاحمت برای همسایه ها و در آرامش شکل گرفته و منجر به تولید خدمت یا کالای قابل عرضه به بازار خارج از محیط منزل می شود. و هویت حقوقی ندارند یا اگر هم شناسه ای دارند، صرفاً در حد دریافت مدارک و مجوزهای اولیه از مراکز حمایت از مشاغل خانگی است.کسب وکارهای خانگی از نظر ایجاد شغل و فناوری در تولید و عرضه کالا و خدمات و هماهنگی با تکنولوژیIT و تجارت الکترونیک موجب تنوع و دگرگونی زیادی دربازارهای مختلف شده است که می تواند برای اکثر افراد به ویژه جوانان بستر خوبی برای راه اندازی آسان و بسیارساده فعالیت های اقتصادی را فراهم آورد و نقطه شروع مناسبی برای ورود به بازار کار محسوب شود و همچنین با توجه به افزایش روز افزون عرضه کار و محدودیت فرصت های شغلی، آماده نبودن زیرساخت های توسعه و از همه مهم تر کمبود منابع و سرمایه یکی از گزینه های مؤثر و راهبردی در توسعه اشتغال کشور یا اشتغال کاربر می باشد.

کسب و کار خانگی
کسب و کار خانگی

هدف از این شغل :

1- پایین بودن هزینه راه اندازی

2- ساعت کاری متغییر

3- استقلال بیشتر

4- پایین بودن خطر در کار

5- داشتن فرصت و زمان بیشتر

6- احتمال موفقیت بیشتر

7- احساس راحتی بیشتر برگزیدن نوع فعالیت کسب و کار خانگی بی‌گمان، عوامل متعددی در انتخاب نوع فعالیت کارجویان و کارآفرینان موثر است. برخی از کارجویان بنا بر علایق خود و برخی نیز ممکن است با توجه به رشته تحصیلی و یا عوامل دیگری نوع کسب و کار خود را برمی‌گزینند.

اهداف کلی:

ـ مشخصات مجری طرح و همکاران

ـ تعریف و توصیف کسب و کار

ـ تحلیل استراتژی بازار

ـ تحلیل مالی

ـ خلاصه هدف طرح وجود یک طرح کسب و کار رسمی.

برای ایجاد یک کسب و کار خانگی وجود علاقه مهارت و رشته تحصیلی ـ تجربه فردی ـ تجربه و سوابق خانوادگی ـ وجود امکانات اولیه ـ انگیزه کسب سود لازم است.

ثبت نام دوره آموزشی طراحی کسب و کار خانگی