ماساژ بر اعصاب

تاثیر ماساژ بر اعصاب

تاثیر ماساژ بر اعصاب

سالهای گذشته عده ای همیشه در حمام عمومی حضور پیدا می کردند و در این حمام ها افرادی به عنوان ماساژگر افراد را مشت و مال میدادند. قدیمی ترها کمی خشن بودند و این فرایند شیرین همراه با مشت همراه بود. سال ها بعد کلمه لطیف ماساژ به گوش خورد، این نوع ماساژ استخوان ها را نرم و خستگی را میبرد. ماساژ درمانی وارد گروه طب مکمل شد و محققان شروع کردند به جستجو تاثیراتش بر مشکلات انسانها.

درباره دوره ماساژ بر روی اعصاب

این درمان آموزش برای رها یافتن از استرس و کاهش درد ناشی از صدمات و سرعت بهبود ناراحتی های حاد و مزمن و رهایی از فشار عضلانی کمک می کند.
امروزه بالغ بر هشتاد ماساژ و کار بر روی بدن وجود دارد و تکنیک های آن به پنج گروه سنتی، اروپایی ، شرقی،معاصر غربی ، در روشهای اصلاح حرکت و ساختار متدهای انرژی تقسیم می شوند. و بسیاری از ماساژ درمانگر ترکیبی از روش های فوق را براساس وضعیت بیمار اعمال می کنند.

ماساژ بر اعصاب
ماساژ بر اعصاب

تاثیرات آموزش دوره

انواع ماساژ با یک مکانیسم مشابه بر روی بدن اثر می گذارند. زمانی که ماهیچه بیش از حد فعالیت دارد تجمع مواد زاید از جمله اسیدلاکتیک می تواند باعث درد ، گرفتگی و حتی اسپاسم عضلات شود. گردش خون و جریان لنفاوی را بهبود می بخشد مواد غذایی و اکسیژن تازه را به بافتهای مزبور می رساند و به خروج مواد سمی و بهبودی کمک می کند.
باعث افزایش اندوفین ها و بالابردن ترشح هورمون سروتونین می شود. همچنین ثابت شده که هورمون کورتیزول را آزاد می کند. به همین علل اغلب به عنوان یک درمان کامل شده برای افرادی که سیستم ایمنی آن ها بر اثر استرس تضعیف شده توصیه می شود.
فواید دیگر ،اختلالاتی نظیر بی خوابی ، تنش و سردرد و در مورد خستگی بسیار موثر است .

علاقه مندان باید یک مدرک ماساژ یا گواهینامه معتبر و قابل استناد نیز داشته باشند تا بتوانند در صورت خدمات ارایه دهند.

لیست دوره های ماساژ