ترخیص کار گمرک

ترخیص کار گمرک

در ترخیص کار گمرک ، مجوز ترخیص کالا ، مجوز مستندی است که مامور گمرگ دولتی به کالاهای وارداتی اعطا می کند تا بتوانند به کشور وارد شوند یا به کالاهای صادراتی برای خروج از کشور تعلق میگیرد. معمولا، مجوزترخیص کالا به مامورحمل و نقل ارائه می شود تا ثابت کند که تمام هزینه های گمرکی پرداخت شده و حمل و نقل نیز مورد تأیید است. وظیفه ترخیص کالا به عهده ترخیص کار گمرک است که وظایف جانبی نیز برای آن تعریف شده که از جمله میتوان به اطمینان از ترخیص کامل از گمرک در کوتاه ترین زمان ممکن، اطمینان از معافیت سالانه گمرکی برای تمام اقلام ،نظارت بر وظایف کلی حمل و نقل هوایی و ترخیص کالا از گمرک دریایی، آماده کردن، ارسال و تایید فرم اخذ عوارض گمرکی برای کالا وآماده سازی فرم اخذ عوارض گمرکی برای ماشین آلات و قطعات یدکی و ارائه به وزارت صنایع و برق اشاره کرد.

ترخیص کار گمرک
ترخیص کار گمرک

برنامه آموزش ترخیص کار گمرک ، آموزش اصطلاحات گمرکی، حفاظت از حقوق مالکیت معنوی، ارزیابی هزینه های گمرکی و موافقت نامه های مربوط به آن را پوشش می دهد و بر اصطلاحات آداب و رسوم، آداب و رسوم بین المللی و آداب و رسوم مقررات محلی تمرکز خاصی دارد.
پیش نیازهای دوره برای ترخیص کار گمرک مواردی مانند داشتن حداقل 5 سال تجربه در روال های مرتبط با گمرک ، تسلط به زبان انگلیسی، مهارت های ارتباطی خوب، توانایی آماده کردن تمام اسناد برای حمل و نقل و رعایت کردن و عمل کردن به همه تغییرات مربوط به معافیت های گمرکی و تعرفه را شامل میشود. با اینکه ترخیص کار گمرک، به طور معمول با بنادر و فرودگاه ها در ارتباط است اما بعضی از کارها ی معمول اداری مانند تهیه و پردازش اسناد واردات و صادرات را نیز با توجه به مقررات، قوانین و رویه های گمرکی انجام میدهند.
کارآموزانی که در برنامه آموزش ترخیص کار گمرک شرکت کنند، گواهینامه معتبر QC دریافت خواهند کرد که شرایط آنها را برای امتحانات GAC برای افسران گمرک در دفتر مرکزی فراهم می کند.

ثبت نام دوره مدیریت گمرک و ترخیص کالا