حجامت

حجامت

حجامت ، نوعی طب جایگزین بوده که به عنوان شبه علم شناخته شده و در آن مکش موضعی روی پوست ایجاد می شود . هیچ شواهدی مبنی بر تاثیر حجامت بر سلامتی وجود نداشته و حتی گاهی نگرانی هایی هم در مورد مضر بودن آن وجود دارد. در این طب، پوست از طریق ایجاد خلاء در فنجانی که روی محل مورد نظر قرار گرفته، به درون فنجان کشیده شده و معمولا به مدت پنج تا پانزده دقیقه در محل مورد نظر گذاشته می شود. این خلاء را می توان به واسطه حرارت دادن و سپس خنک کردن هوا در فنجان یا از طریق یک پمپ مکانیکی ایجاد کرد. برخی معتقدند برای درمان درد، بافت هایی با زخم های عمیق در عضلات و بافت همبند، گره های عضلانی و تورم موثر است.
طب چینی از بسیاری روش های شفا دهنده مانند طب سوزنی، طب گیاهی، ماساژ، و رژیم درمانی استفاده میکند اما در این میان، رشته حجامت طب چینی شهرت خاصی بدست آورده است. سالهای زیادی در چین مورد استفاده بوده ودر اصل به عنوان یک روش کمکی در جراحی سنتی چینی کاربرد داشته است. اما بعدا در درمان بیماری های دیگر مفید واقع شده وسپس به یک روش درمانی خاص تبدیل شده است.

حجامت
حجامت

دوره های آن شامل تاریخچه و مزایای آن ، روش های فشرده سازی – فلاش زدن (شلیک) و فومینگ غیر فشرده با 4 نوع فنجان مختلف ،حجامت خشک ، تکنیک های متحرک (حجامت با ماساژ)، آزمون عملی، مزایا و تکنیک های غیر مستقیم مکسا و استفاده از محیط های مختلف حجامت متحرک (آب، روغن و عسل) میشود.
برنامه آموزش این دوره ،برای افراد علاقه مند به شیوه های مراقبت از سلامتی طراحی شده است. بخش اول این دوره یک روزه ،در مورد تئوری و عملکرد آن و همچنین بررسی روشهای ایمنی است. و بخش دوم به تمرین های عملی در مورد روش های ایمنی و روش های مختلف حجامت اختصاص دارد. پس از اتمام این دوره ها، گواهینامه ای برای ادامه تحصیلات ارائه میشود .

ثبت نام دوره حجامت و بادکش