اقامت

ایجاد انگیزه برای اقامت

ایجاد انگیزه برای اقامت

ارزیابی مدیران هتل
از آن‌جایی که مدیران مجموعه نسبت به دیگر کارکنان وظایف بیشتری دارند و تحت فشار کاری بالاتری هستند، حقوق و مزایای دریافتی‌شان بیشتر از سایرین است. اگر در مجموعه مدیری باشد که توانایی‌های لازم برای امر مدیریت و اشتیاق لازم برای انجام مسئولیت‌های محوله را نداشته باشد، نگهداری وی به‌ضرر خواهد انجامید و نتایج مثبتی را در پی نخواهد داشت.
میزان حقوق دریافتی مدیران بالاتر از سایرین است زیرا آنها نسبت به سایر کارکنان، مسئولیت های سنگین تری دارند. اگر مدیری دارید که مهارت ها و شور و شوق لازم را ندارد و نمیتواند نتایج مثبتی ارائه دهد، باید فرد توانایی را جایگزین وی کنید.

ارزیابی سایر کارکنان هتل
از مهم‌ترین خصوصیت‌هایی که مدیران هنگام استخدام کارکنان باید در نظر داشته باشند، نگرش حرفه‌ای فرد به شغل و دارا بودن ویژگی‌هایی فردی شخصیتی و اخلاقی مناسب و خوش‌روئی است. کارکنان باید با وظایف خود به خوبی آشنایی داشته باشند و با به‌کارگیری مهارت‌ها به انجام امور بپردازند. خوش‌رویی و برخورد دوستانه و صمیمانه از اولویت‌های اخلاقی موردنیاز کارکنان هتل است.

اقامت
اقامت

همچنین اولولیت کاری تمامی کارکنان هتل باید رفع نیازهای مهمان‌ها در اسرع وقت باشد و سپس به انجام سایر وظایف بپردازند. ارزیابی دوره‌ای کارکنان و بررسی کیفیت کارایی آن‌ها باعث دست‌یابی به شناخت کامل از توانایی‌های آن‌ها می‌شود. پس از انجام دوره‌ای ارزیابی کارکنان می‌توان به حذف کارکنان نامناسب برای مجموعه پرداخت.

شریک کردن کارمندان در تصمیم‌گیری‌ها
یکی از عوامل دفع مشتری و پایین آمدن راندمان کاری انجام غیرمستقیم کارهاست. به عنوان مثال اگر مهمان درخواستی داشته باشد، و کارکنان به‌جای رفع مستقیم نیازهای وی، نیازمند چک کردن مدام با کارکنان ردهٔ بالاتر باشند از سرعت و کیفیت کار کاسته می‌شود و در نظر مهمان جلوهٔ خوبی نخواهد داشت. البته از ملزومات دادن اختیارات و قدرت تصمیم‌گیری استخدام کارکنان آموزش دیده و حرفه‌ای است.
با تحت آموزش قرار دادن کارکنان و دادن اختیار و قدرت تصمیم‌گیری به آن‌ها برای سهیم شدن در حل مسائل و مشکلات مهمانان، می‌توانید رضایت مهمان را جلب کرد.

استفادهٔ یک‌پارچه از استراتژی‌های قدیمی و جدید
هرچند بازاریابی اینترنتی و شیوهٔ نوین تبلیغات رسانه‌ای راهکار قوی و مثبتی در تبلیغات است، اما نباید از شیوه‌های قدیمی تبلیغات چشم‌پوشی کرد. بازاریابی قدیمی هنوز هم طرفداران و مخاطبان خود را دارد. تبلیغات بروشوری، تابلوهای تبلیغاتی، روزنامه، مجلات و … نیز راه‌های موثر تبلیغاتی قدیمی هستند..

جلب رضایت همگانی در مدت اقامت
در کل باید در نظر داشت که خشنود و راضی نگه‌ داشتن مهمانان و کارکنان، هر دو باعث کیفیت خدمات و جلب رضایت میهمان‌ها خواهد شد و برای آن‌ها اقامتی دلپذیر را در پی خواهد داشت. رضایت کارکنان باعث هرچه بهتر کار کردن آن‌ها و ارتقای کیفیت هتل و رضایت مشتریان باعث حفظ آن‌ها و جذب مشتریان جدید خواهد شد.

لیست دوره های هتلداری