نرم افزار ورد

دوره آموزش جامع نرم افزار ورد

نرم افزار ورد چیست؟

متداول ترین برنامه واژه نویسی می باشد. هدف اصلی آن تایپ در قالب بندی متنها است.

کاربردهای word :

جدول های مختلف را طراحی کنیم و برای هر جدول به تعداد دلخواه ستون و یا ردیف قرار دهیم. نرم افزار ورد قابلیت های بسیار زیادی دارد. می توانیم رنگ متن را به دلخواه تغییر دهیم و آن را ویرایش کنیم.
و حتی زمانی که متن و جملات را تایپ می کنیم در صورتی که غلط املایی و یا اشکالات دستور زبان وجود داشته باشد می توانیم با استفاده از ورد آنها را تصحیح کنیم. برجسته کردن کلمات، شماره گذاری پاراگراف ها و یا شماره گذاری عنوان ها نیز از دیگر قابلیت های نرم افزار است. ویژگی قدرتمند آن امکان کار با تصویرهای گرافیکی و بسیاری دیگر از این قابلیتها را فراهم گردیده.

نرم افزار ورد
نرم افزار ورد

آشنایی با محیط کار:

محیط تایپ که اصلی ترین قسمت برنامه میباشد . محل تایپ حروف چینی و صفحه آرایی است.

  • مکان نما: محل حروف بعدی را که تایپ خواهد شد را نشان می دهد.
  • Right Click یا کلیک راست : قرار دادن اشاگره موس بر روی متن تایپ شده یا عکس مورد نظر و کلیک راست موس با این عمل منوی میانبری ظاهر میشود که کاربر میتواند از آن فرمانی را انتخاب کند.
  • Menu Bar یا نرم افزار : نوارهای ابزار کلیدهای دسترسی سریعتر به زیرمنوها می باشد. جهت دسترسی به زیرمنوهای را آسان می کند.
  • Screen Tips نکته ابزار: کافیست با ماوس روی یکی از کلیدها قرار بگیرید و کمی مکث کنید یک دید جعبه متن کوچک به نام نکته ابزار باز خواهد شد و نام آن کلید را نشان خواهد داد.
  1. انتخاب زیر منوی Toolbars از منوی view
  2. کلیک راست بر روی Menu bar

کاربران با آشنایی مفدماتی ویندوز می توانند گواهینامه دوره مایکروسافت ورد را دریافت کنند.

ثبت نام دوره نرم افزار واژه پرداز ورد Word