دوره پاورپوینت

آموزش دوره جامع پاورپوینت

درباره دوره پاورپوینت

پاورپوینت چیست ؟

نرم افزاری کارآمد برای درست کردن برنامه های چندرسانه ای کوچک مانند گاتالوگهای الکترونیکی و برنامه های اطلاع رسانی ساده است. با رشد تکنولوژی، شرایط به گونه‌ ای شد که دیگر در هرجایی یک دیتا پروژکتور و کامپیوتر متصل به آن موجود بود، شرکت ماکروسافت،‌در بسته نرم‌افزار آفیس خود نرم‌افزار پاورپوینت را ارائه کرد تا بتوانیم از اسلاید‌ها به صورت دیجیتال استفاده کنیم! اصلی‌ترین کاربرد پاورپوینت این است که از تصاویر هنگام ارائه خود استفاده کنیم تا یادگیری خیلی بهتر انجام شود.

بیشتر در مورد ساخت سیستم تصویری قابل نمایش در جلسات می باشد. علاقمندان پس از گرفتن مدرک در قالب این موضوع می توانند همچون وظایفی ایجاد و شکل دادن و آماده کردن مطالب برای ارائه نمایش را انجام دهند. میتوان گفت پاورپوینت یکی از بهترین نرم افزارهای آفیس است. استفاده های بسیار این نرم افزار در تمام کارها سند این حرف است.

هدف اصلی از دوره آموزشی پاورپوینت
زمانی که از تصاویر و کلمات به صورت همزمان استفاده ‌شود بسیار بهتر از زمانی که فقط از کلمات استفاده می‌شود یاد گیرنده ، یاد خواهد گرفت.

دوره پاورپوینت
دوره پاورپوینت

چند ویژگی درباره متن پاورپوينت:

  • باید گویا و خلاصه باشد و در هرصفحه از دوتاسه و نهایتا شش سطر بیشتر نشود.
  • اگر متن گویا و واضح باشد پس از فاصله سطرها و شماره فونت حروف باید به گونه ای باشد که در حالت نمایش بر روی پرده ویدیو اتاق سخنرانی قابل خواندن باشد. به همین دلیل نمی توان از فونت های کوچک تر از 20 برای متن و 36 برای تیتر استفاده کرد.
  • فاصله سطر مناسب و شماره فونت واضح
  • فونت خوانا
  • کنتراست رنگ حروف و زمینه

صفحه آرایی مناسب

رنگ هم از نکات تعيين شده در خوانده شدن متن است. انتخاب رنگ تا اندازه زيادی سليقه‌ای است اما پيش از سليقه بايد توجه داشته باشيم که ترکيب رنگ‌هاي صفحه با مخاطب و موضوع بحث متناسب باشد و در بدترين شرايط نيز به ديده شدن متن کمک کند. دو شيوه اصلي يکي انتخاب زمينه روشن و متن تيره و ديگري زمينه تيره و متن روشن است. هردو اين شيوه‌ها مناسب هستند به شرط آن‌که ميزان کنتراست ميان زمينه و نوشته رعايت شود و متن با رنگ مناسب کاملا از زمينه متمايز گردد.

ثبت نام دوره آموزش نرم افزار پرده‌نگار پاورپوینت (PowerPoint)