راه اندازی کسب و کار

معایب و مزیت های راه اندازی کسب و کار

4 نکته برای مدیریت مزیت ها و معایب کسب و کار

کسب و کار در دنیای دیجیتال امروزی، هنوز تعدادی از صاحبان کسب و کار به صورت آنلاین کار نمی کنند. نظر خواهی CNBC نشان داد که فقط 47 درصد از صاحبان کسب و کار، وب سایت دارند و این مشکل بزرگی ست.

 مشکل دیگر این ست که : فقط یک سوم از کسب و کارهای دارای وب سایت، برای ارتباط با مشتری ار آن استفاده میکنند. داشتن وب سایت ، یکی از مواردی ست که به موفقیت شرکت کمک میکند. و این موضوع باعث میشود که بازدیدکنندگان تعجب کنند که چرا دو سوم شرکتها وب سایت ندارند؟ آنها چه اشتباهات دیگری انجام میدهد؟

در واقع، راه اندازی کسب و کار مانند ساختن خانه است. هردو به فونداسیون محکمی نیاز دارند که زیر فشار ترک نخورد و باید به جزئیات آن هم پرداخت زیرا برای ساختن یک کار بادوام، همه قطعات باید با هم متناسب باشند. پس، برای بررسی ادامه یک کار در حال رشد، به چیزی بیش از ایده نیاز داریم.

صاحبان کسب و کارباید به معایب و مزیت های عملکرد دقت کنند زیرا اغلب در جریان موفقیت های یک شبه نادیده گرفته میشوند.

راه اندازی کسب و کار
راه اندازی کسب و کار

معایب و مزیت های راه اندازی کسب و کار

طبق مطالعات بانک ایالات متحده، مشکلات جریان نقدی 82 درصد از شکست های کسب و کا ر را تشکیل می دهند.علاوه بر کمبود سرمایه گذاری، این مشکلات شامل مسائل مدیریت شرکت، جبران خسارت، بسته تعطیلات و قراردادهای خرید و فروش میشود.

اغلب چنین عملیات هایی تا بعد از راه اندازی به تاخیر می افتند. اما واقعیت این است که اگرزودتر به کارها نپردازید، کسب و کارتان شکست میخورد. به عنوان مثال، کسب و کارهای فصلی باید همگام تحلیل جریان مالی شان، سودشان را در نظر بگیرند تا بتوانند مطابقا بودجه بندی کنند. دانستن مشکلات هنگام راه اندازی کمی نا امید کننده ست اما باید اولویت بندی کنید. در اینجا چهاراستراتژی برای ساخت  چهارچوب موفق ارائه میشود:

**چشم انداز طرح را حفظ کرده و نگران بروزرسانی هم نباشید

صنعت مورد نظر کسب و کارتان را بشناسید. قبل از تولید محصول، تجارت، بازاریابی و برنامه مالی تان را مشخص کنید. یک کسب و کار قوی با رشد مداوم، نتیجه برنامه ریزی متمرکز و برنامه ریزی مجدد است.

“سوفیا آموروسو”، مدیر عامل پیشین شرکت Nasty Gal، داستان محتاطانه ای در مورد برنامه ریزی ضعیف تعریف میکند. افزایش ناگهانی سود gal از طریق صنعت مد، منجر به تغییر ساختارهای مالی، شامل مشارکت های سودآور با مارک های مد و کفش که سرمایه گذاری را جذب می کردند، شد. با این حال، عدم توانایی مدیر عامل Amoruso در بازسازی و تطبیق برنامه ها به همرا ه انتقال شرکت باعث شد که این شرکت نتواند با رشد خود همگام شود ودر نتیجه ورشکست شد.

**نگویید به آنها مراجعه کرده و آنها را متقاعد کنید.

از ابتدا، شرکا باید با هم توافق داشته باشند. آنها باید همه درآمدها در نظر گرفته شده و توافق کنند که کی و چگونه میتوانند  مالکیت شان را بفروشند یا در بحران شخصی چه اتفاقی می افتد.

تاریخ مملو ار افرادی ست که نتوانستند دارایی های خود را به صورت مستند دریافت کنند. و قضیه  “دوقلوهای وینکلف” و شرکا، دیویا ناردندا، از همه معروف تر است. آنها ا اعلام کردند که چند هفته قبل، همکلاسی ده سال هاروادشان، مارک زوکربرگ، را برای نوشتن چند کد استخدام کردند و او ایده  بازاریابی شان با عنوان connectU را دزدید.

بعد از راه اندازی فیس بوک، “ناردندا “و “وینکلف” از شرکت جدید به خاطر درآمد از دست رفته شکایت کردند ، و این دعوی، “زوکربرگ” را مجبور با امضای توافق کرد. و اینکه هر چه توافق ها محکم ترباشند، کسب و کار آینده تان بهتر خواهد بود.

**ذهنیت انجام تمام کارها را فراموش کنید

یک از ویژگی های کسب و کارهای کوچک، ذهنیت انجام تمام کارهاست. این ذهنیت در مدیران و کارکنان رده پایین هم وجود دارد و بدین معنی ست که هر کس نمیتواند فراتر از انتظارات شرح وظایفش انجام دهد، جزو اعضای تیم نیست.

این رویکرد مسئولیت را کاهش  داده، به پویایی شرکت اسیب رسانده و منجر به فرسودگی شغلی شود .. که بر اساس نظرسنجیcareerbuilder،  بیش از 60 درصد کارگران آمریکایی از آن موضوع رنج میبرند. علاوه بر این، اگر افراد  شرکت از فردی که به آن گزارش میدهند و مسئولیت هایشان مطمئن نباشند، کارآیی به خطر می افتد.

**از دنیای دیجیتالی استفاده کنید.

با اینکه داشتن یک وب سایت و حساب های رسانه های اجتماعی برای راه اندازی تکنولوژی معمول است، بسیاری از شرکت تجارت شان راآنلاین انجام نمی دهند، و تصور غلطی دارد که تجارت آنلاین، اولویت زیادی نداشته و غیر ضروری است.

لیست دوره های کسب و کار