• خانه
  • مدیریت
  • 5 گام برای تبدیل شدن به تاثیر گذار دیجیتالی لیگ
بازاریابی دیجیتالی

5 گام برای تبدیل شدن به تاثیر گذار دیجیتالی لیگ

طبق جستجوها ی”کورا”، امروزه، بازاریابی تاثیرگذار بیش از بازاریابی دیجیتالی رو به افزایش است. پس تعجبی ندارد که بسیاری از افراد مایل هستند تاثیر گذار دیجیتالی باشند و به دنبال به خطر انداختن ثروت و بهره مند شدن از مزایای آن هستند. اما این کار را دقیقا چگونه انجام میدهید؟ و با وجود اینکه روزانه 27 میلیون پست منتشر شده و 432000 ساعت ویدئو در یو تیوب آپ لود میشود، چطور در اینکار دوام آورده ودیده میشوید؟ هنگامی که تمام پست ها، پین ها، توییت ها و فیس بوک های زنده را به اشتراک می گذارید، در واقع چیزی که ذهن تان را مشغول کرده ساخته ، به اشتراک گذاشته اید.
با این حال، میتوانید تأثیرگذار دیجیتال باشید. اما به استراتژی ای نیاز دارید که روزانه از آن استفاده کنید.
میخواهم از تجربه شخصی ان بگویم: سه سال پیش، مکاملا ناشناخته بودم. حالا نیم میلیون فالوور دیجیتال دارم و به عنوان یکی از 100 کارشناس برتررهبری و سخنران انتخاب شدم. من صاحب وبلاگ برتر رهبری هستم و در سال ، به عنوان یکی از 241 تاثیر گذار مستقل شناخته شدم.
در اینجا به پنج نکته ای که به من کمک کردند تا از مرحله ابهام به تاثیر گذار دیجیتالی برسم ، ذکر میکنم تا راه گشای شما هم باشند.

1. برای خود گروه بسازید.
مهم نیست چقدر محتوا ایجاد کرده و به اشتراک گذاشته اید، اگر گروهی نداشته باشید آن محتوا هرگز دیده نمی شود.
شما نمیتوانید به افزایش مخاطبان متکی باشید، مگر آنکه مشهور باشید. شما باید فلوور جمع کنید . باید افرادی را که به تخصص تان علاقه مند هستند را پیدا کرده در آن زمینه تاثیرگذار باشید و با آنها ارتباط برقرار کنید.
اگر برای توییتر فالوور جمع میکنید، مخاطبان هدف را دنبال کنید ؛ در این بین، اگر پروفایل و محتوای تان بهبود یابد، شما را دنبال خواهند کرد . همین مراحل برای فیس بوک، اینستاگرام و لینکدین نیز انجام می شوند.
نکته دیگر اینکه،، باید این کار را هر روز انجام دهید. باید بدون وقفه برای خود فالوور جمع کنید تا به نقطه ای برسید که رشد وترقی تان هر روزی شود. این موضوع ،زمینه یک و نیم میلیون فالوور در سه سال را فراهم کرد.

2. مرتبا محتوای قوی، مرتبط و غافلگیر کننده به اشتراک بگذارید.
ساخت گروه، بسیار آسان است اما هنگامی که مورد توجه قرار میگیرید، باید این توجه راحفظ کنید .و بهترین راه برای انجام این کار، به اشتراک گذاری محتوایی ست که این توجه را تشدید کند.
رقابت بسیار زیادی برای جلب توجه وجود دارد و باید روزانه آینکار را انجام دهید. لازم نیست 100 درصد محتوای از خودتان باشد. می توانید تا زمانی که محتوا مرتبط بوده مخاطبان را افزایش میدهد، محتوای خوب تولید شده توسط دیگران را به اشتراک بگذارید .
با این حال، اگر می خواهید مانند یک متخصص به صورت سازماندهی شده عمل کنید، باید محتوای خود را تولید کنید. این محتواها می تواند به صورت فیلم ها، پادکست ها، الگوهای رفتاری و البته وبلاگ ها باشد؛ وبرای سه برابر کردن خروجی نیز می توانید یک قطعه از محتوای را به محتوای ویدئویی، صوتی و نوشته شده تغییر دهید.
وبلاگ ها یک راه عالی برای نشان دادن و به اشتراک گذاشتن دانش تان هستند: در سه سال گذشته بیش از 1000 وبلاگ در زمینه رهبری و کسب و کار نوشته ام. البته به نظر میرسد که خیلی زیاد باشد، اما روزانه تنها یک وبلاگ نوشتم.

بازاریابی دیجیتالی
بازاریابی دیجیتالی

3. اشتراک گذاری، اشتراک گذاری و دوباره اشتراک گذاری!
هنگامی که محتوای خود را ایجاد کرده اید، فقط آن را در وبلاگ خود نگذارید و امیدوار باشید که افراد بیایند. چون نمی آیند.
ما در اقتصاد قوی هستیم؛ باید محتوای خود را به اشتراک بگذارید، آن را توییت کرده، ارسال کنید و تأیید نمایید. و فقط یک بار به اشتراک نگذارید. اکثریت پست ها / توییت ها و فقط توسط بخشی از گروه تان دیده می شود. و اگر بیش از 3 درصد ازگرو ه تان، یک پست خاصی را ببینید، بسیار خوش شانس خواهید بود.
بنابراین، از ابزارهایی مانند Hootsuite و Jukebox اجتماعی برای به اشتراک گذاشتن منظم مطالب استفاده کنید . هنگامی که گروه بزرگ رو به افزایشی داشته باشید، محتوای قدیمی همیشه برای یک نفر جدید خواهد بود، بنابراین مجددا آن را به اشتراک بگذارید.
اگر مخاطبان در linkedin هستند، گروه هایی را جستجو کنید که تبوانید مطالب را به اشتراک بگذارید. گروه هایی مانند این واقعا به افزایش دسترسی و دیده شدن کمک کند. هرچه محتوای بیشتری را به اشتراک بگذارید، افرادی بیشتری آنرا می بینند.

4. از برنامه های دیگر استفاده کنید
هنگامی که شما شروع به ایجاد نفوذ کرده و قدرت و اعتبار خود را افزایش دادید،، وقت آن است که برنامه های دیگررا هم امتحان کنید.
ایجاد مخاطب آسان است پس چرا از مخاطب دیگران بهره مند نشویم؟ محتوا اصل مطلب است است و اگر شهرت و محتوای خوب داشته باشید، برای محتوای خود مخاطب پیدا خواهید کرد.
دیگر تاثیر گذارها را شناسایی کردو و از آنها تقاضا کنید که در پادکست ها میهمان شده یا برایشان پست میهمان بنویسید.
یک نمونه کار از کار بر روی سیستم عامل های دیگر بسازید، و به مزیت های کارآفرینی، شرکت و موفقیت یا هر کدام از سیستم های بزرگتر که با تخصص تان هماهنگ هستند، نگاه بیندازید..
این کار نه تنها منجر میشود که از طریق شبکه های نشریات دیده شود، بلکه ممکن است در سایر نقاط دیده شوید .پست کردن در سیستم عامل های بزرگ منجرمیشود کار به 20 زبان مختلف ترجمه شده و در سیستم عامل مانند شیکاگو تریبون، کسب و کار خودی، فورچون و فاکس نیوز، و غیره. به اشتراک گذاشته شود.

5. مشارکت، مشارکت، مشارکت
همه چیز در مورد مشارکت است. داشتن افرادی که پست های شما را بخوانند عالی است، اما مخاطبان فعال چیزی است که واقعا شما را تحت تاثیر قرار میدهند.
مشارکت یک خیابان دو طرفه است و اگر شما با افرادی که از طریق نظرات و سوالات به موفقیت رسیدند مشارکت نکنید، به سرعت مشارکت شان را کاهش میدهند.
در بسیاری از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر، الگوریتمی وجود دارد که تعداد پست ها و توییت های شما را نشان می دهد؛ و این تجزیه و تحلیل ها ، مشارکت راتحت تاثیر قرارمیدهد.
علاوه بر این، افراد تمایل دارند که با تاثیر گذارانی که با مخاطبانشان ارتباط برقرار می کنند ، مشارکت داشته باشند.
مشارکت امری برد – برد است که کمک میکند محتوای تان بیشتر دیده شود و افراد را به مشارکت تشویق میکند و این موضوع، دسترسی و تاثیرتان را افزایش میدهد.

ثبت نام در دوره بازاریابی