مایکروسافت اکسس

مایکروسافت اکسس چیست

مایکروسافت اکسس ، یک سیستم مدیریت پایگاه داده (DBMS) ساخت شرکت مایکروسافت است که موتورجت پایگاه داده مایکروسافت ارتباطی را با رابط گرافیکی کاربری و ابزارهای توسعه نرم افزار ترکیب میکند. و جزئی از مجموعه برنامه های مایکروسافت آفیس است. مایکروسافت اکسس، داده ها را به فرمت خودش و بر اساس موتورجت پایگاه داده اکسس ذخیره می کند.. همچنین، مایکروسافت اکسس ابزار مدیریت اطلاعات است که کمک می کند تا اطلاعات را برای ارجاع، گزارشدهی و تجزیه و تحلیل ذخیره کنید. این برنامه میتواند مستقیما به داده های ذخیره شده در سایر برنامه ها و پایگاه های داده وارد یا مرتبط شود.

مایکروسافت اکسس
مایکروسافت اکسس

آنچه که در دوره های مایکروسافت اکسس آموزش داده میشود شامل چگونگی ایجاد و طراحی پایگاه های دسترسی، کار با جداول دسترسی، روابط، کلیدها و محدودیت ها، داده های درخواستی، مدیریت و طراحی رابط ها با استفاده از فرم های دسترسی، ایجاد گزارش های پایه تا پیشرفته و انجام وظایف با ماکروها و VBA میشود.
اهداف برنامه آموزشی اکسس نیز شامل آشنایی کامل پیشرفته مایکروسافت اکسس، طراحی پرسش ها ، فرم ها و گزارش های پیشرفته و استفاده از ماکرو برای افزایش بهره وری و انجام وظایف پیشرفته هستند.
آموزش اکسس برای همه ضروری ست و اهمیتی ندارد که کاربر حرفه ای یا مبتدی باشید. اگر چه ، ویژگی های زیادی به اکسس اضافه شده که افراد عادی از آن بیخبرند اما شرکتها با استفاده از همین برنامه میزان مهارت و کارایی کارکنان نشان را ارزیابی میکنند. علاوه براین ، بسیاری از سازمانها نیز از این برنامه برای کنترل داده های افزایشی شان بهره میبرند.
گواهینامه مایکرو سافت ( MOS) اثبات می کند که شما در مهارت های پیشرفته برنامه های مایکروسافت آفیس تجربه کافی دارید. صدور گواهینامه بیشتر برای کسانی که به محل کار جدید وارد شده اند مفید است، زیرا ثابت می کند که شما می توانید وظایف تان را در سطح بالاتر انجام دهید.

ثبت نام دوره آموزش نرم افزار بانک اطلاعاتی اکسس (Access)