مایکروسافت اکسل

مایکروسافت اکسل چیست

مایکروسافت اکسل ،صفحه گسترده ای است که توسط مایکروسافت برای ویندوز، macOS، اندروید و iOS ساخته شده است. این ابزار شامل محاسبه، ابزار گرافیکی، جداول محوری و یک زبان برنامه نویسی مایکروسافت به نام Visual Basic برای اپلیکیشن هاست. و بخشی از مایکروسافت آفیس محسوب میشود.
مایکروسافت اکسل رایج ترین برنامه کاربردی صفحه گسترده است. در واقع، آموزش نحوه استفاده از اکسل سرمایه گذاری در زندگی شخصی و حرفه ای است و فرصت های بیشتری را برای اشتغال و پیشرفت شغلی باز می کند. اکسل، نظارت بر عملکرد مالی نظیر کسب و کار یا ضرر کسب و کار را تسهیل می کند، پرداخت ها را برای خرید های بزرگ محاسبه کرده و برای بودجه، برنامه ریزی می کند. در حال حاضر ، هر شغلی به آموزش مهارت های اصلی اکسل نیاز دارد. این اصول اولیه اکسل عبارتند از: آشنایی با نوارهای اکسل و UI، توانایی وارد کردن و و فرمت کردن داده ها، محاسبه مجموع و خلاصه ها از طریق فرمول ها، برجسته کردن داده هایی که شرایط خاصی دارند، ایجاد گزارش های ساده و نمودار، درک اهمیت میانبرهای صفحه کلید و ترفندهای بهره وری.

مایکروسافت اکسل
مایکروسافت اکسل

اکسل ،برنامه ای گسترده با 1000 کاراکتر و 100 دستورالعمل از نوار (منو) است. و هنگامی که اکسل را باز می کنید براحتی گیج میشوید. بنابراین یکی از مهارت های پایه این است که بدانیم چگونه در اکسل حرکت کرده و به اطلاعات مورد نظردسترسی پیدا کنیم. در همین مورد ، برنامه آموزشی اکسل که شامل یادگیری پنج مولفه نوار ابزار با دسترسی سریع، منوها، نوار فرمول ، شبکه گسترده و نوار وضعیت است ، پیشنهاد میشود. البته این مولفه ها، مهارتهای پایه اکسل را تشکیل میدهند.
دوره های اکسل شامل اکسل درجه یک ، درجه دو و پیشرفته بوده و مدت زمان هر دوره هم یک روز است .پیش نیاز اکسل درجه یک، ویندوز 98 و دانش معادل و پیش نیاز اکسل درجه دو، ویندور 98 ، اکسل درجه یک و دانش معادل است. پیش نیاز اکسل پیشرفته نیز ویندور 98 ، اکسل درجه یک و دانش معادل تعیین شده است.
گواهینامه مایکرو سافت ورد ( MOS) اثبات می کند که شما در مهارت های پیشرفته برنامه های مایکروسافت آفیس تجربه کافی دارید. صدور گواهینامه بیشتر برای کسانی که به محل کار جدید وارد شده اند مفید است، زیرا ثابت می کند که شما می توانید وظایف تان را در سطح بالاتر انجام دهید.

ثبت نام دوره آموزش نرم افزارصفحه گسترده اکسل (Excel)