فنگ شویی

فنگ شویی چیست

فنگ شویی چیست ؟

فلسفه پدیده فنگ شویی یا فانگ شویی به کشور چین برمی گردد که اصول این پدیده بر این اساس است که هر فضایی شامل انرژی مثبت است و با استفاده و ایجاد تعادل بین اشیا و فضا، حال خوب و سلامتی و خوشبختی برای انسان را در پی خواهد داشت .. اصول فنگ شویی نظریه ای است که فلسفه و فنون کهن چین به جهان دارد. براصول این دیدگاه ، منبع انرژی (زمین ) است که زنده است.
کلمه فنگ به معنای ( باد) و شویی به معنای ( آب ) است. چینی ها اب و باد را مظهر پاکی و سلامتی می دانند . در این رابطه 2 دوره فنگ شویی در نظر دارند.

 • دوره اول به معنای فنگ شویی خوب که به معنای خوشبختی و خوش شانسی است
 • دوره دوم به معنای فنگ شویی بد که به معنای بد بختی و بد شانسی است
فنگ شویی
فنگ شویی

یک روز خوب بهار را تصور کنید . نور خورشید موج میزند و باد موهایت را نوازش می کند وشما بر روی ماسه های آرام دریا در حال استراحت و لذت هستید. دراین زمان شما احساس فوق العاده ای دارید. چرا (؟) از این حس خوب در داخل خانه خود استفاده نکنید ؟ اساس فنگ شویی به چالش کشیدن این تغییرات و برای احساس کردن لطافت باد و آب است.
در ادامه به تکنیک هایی برای دوره اموزش فنگ شویی در طراحی چیدمان یک اتاق خواب آرام و لذت بخش، بر اصول و قواعد فنگ شویی اشاره می کنیم:

 • از تمام وسایل داخل اتاق که با استراحت شما منافات دارند را از اتاق خواب خود خارج کنید ، چرا که وجود این وسایل در اتاق خواب باعث از بین بردن انرژی های مثبت و در اخرعدم آرامش شما می شود.
  در این دوره شلخته گی ها را مرتب کنید , واز شر تمام چیزهایی که به آنها علاقه و حس خوب ندارید خلاص شوید . جمع کردن ریخت و پاش امکان دارد زمان بر و کسل کننده باشد، ولی عاملی ست که حس خوب را به شما القا می کند ومی توانید جا به جایی ها را بر تمایلات خود انجام دهید . مهم ترین مرحله هماهنگ کردن انرژی ها، پاکیزگی و ترتیب دادن است.
 • بگذارید هوای تازه و نور کافی وارد اتاق شود
  هوای تازه و پاک را از طریق پنجره ها وارد اتاق کنید. گیاهان می توانند هوای اتاق را تصفیه کنند ، فقط در نظر داشته باشید که اتاق فضای کافی برای نگهداری و حفظ گیاه داشته باشد . از نور طبیعی و کافی در روز به اتاق غافل نشوید.
 • تنوعات نوری را دراتاق خوابتان بوجود اورید
  در شب ها از نورهای مختلف استفاده کنید .می توانید از شمع های با کیفیت خوب و هالوژن های مختلف که دارای سوئیچ های تنظیم شدت نور هستند ، استفاده کنید. استفاده شمع حداقل ۱0 دقیقه قبل از خواب ، باعث جذب انرژی و داشتن خوابی لذت بخش و راحت تر می شود.
 • دکوراسیون و رنگهای مناسب یکی از مهم ترین دوره ها انتخاب متناسب ترین رنگ برای دکوراسیون ، که بهترین انتخاب درجات رنگی بین رنگ پوستی تا شکلاتی است. از ابی روشن و سبز هم می توانید استفاده کنید . از رنگ های سرد به هیچ عنوان به تنهایی استفاده نکنید. از میزهای کوچک در دو طرف تخت خود برای قرار دادن وسایل شخصی ( مثل …گوشی ,ساعت , لیوان اب میوه ,چراغ خواب , مجسمه های کوچک ) و وسایل قبل و بعد از خواب خود , استفاده کنید .
 • تابلو و تصاویر مناسب از تصاویر با رنگهای خشن و نمادهای زننده در اتاق خواب خود استفاده نکنید . می توانید از تصاویر مورد علاقه و یا اتفاقاتی که علاقه دارید در زندگی شما اتفاق بیفتد را انتخاب کنید . قبل از این که بخوابید درِ اتاق خواب خود و تمامی درهای مشرف به آن را حتما ببندید. نظم و اطمینان خاطرحاکم در اتاق خوابتان، آرامش را به شما القا می کند.

مدرک و اصول پایه که در زمان باستان از معنای «فنگ شویی» معنا می شده، در حال حاضر در چین درحیطه خرافات قرار می گیرند. ولی این موضوع ، در حال حاضر بیش تر به عنوان طراحی دکوراسیون و حرفه ایی عمل کردن در چیدمان و محل قرارگیری : اشیا تا نور, محیط ، متناسب بودن رنگ دیوارها و نظم دهی اتاق ) هدف زیبایی و سادگی و آراستگی های بیشتر در مکان های مختلف منزل و محل کار به اجرا در می آید. که این هماهنگی باعث لذت بیشتر و آرامش را به حداکثر می رساند .

ثبت نام دوره فنگ شویی