بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی در تجارت الکترونیک

بازاریابی ویروسی در تجارت الکترونیک

در دورانی هستیم که همه مردم  اطلاعات خود را به جای اینکه هزینه زیادی کنند و مسیرهای طولانی را  طی کنند و وقت خود را هدر دهند و با نظربه اینکه شاید به اطلاعات مورد نظر دسترسی پیدا کنند یا نه ؟ با دسترسی به شبکه های اجتماعی و اینترنتی که راحت ترین روش و کم هزینه ترین راه است در رابطه با کسب و کار و اطلاعات گسترده خود انجام میدهند . زمانی که بیماری  ویروسی وارد یک شهر شود قاعدتا همه گیر خواهد شد که بازاریابی دقیقا شبیه به همان ویروس عمل میکند که در حال حاضر در تمام دنیا همه گیرشده است . تجارت الکترونیکی، ترکیبی از فناوری، کسب و کار، بازاریابی و طراحی میباشد. در حال حاضر با وجود فراوانی رقبا  تبلیغات بازاریابی باید هوشمندانه باشد . محصول هم ,شبیه به دنیای امروز باید به روز رسانی شود و اکتفا به یک بار برای تبلیغات ان نشود. که این امر پدیده چشمگیری را در بر خواهد داشت. این موضوع در تبادلات و معاملات تجاری چشمگیر است . ما در مطالب زیر به تکنیکهای بازاریابی ویروسی در شبکه الکترونیکی که به صورت انلاین است می پردازیم.

بازار یابی ویروسی یکی از بازاریابی های نوین : بازاریابی ویروسی است که  به بازاریابی گفته می شود که تمام تبلیغات کالاها ومحصولات  با  اطمینان خاطرمشتریان خریداری کرده ازاین محصول  صورت میگیرد که این موضوع اعتماد شهروندان  را دو چندان میکند .

بازاریابی ویروسی
بازاریابی ویروسی

پرسش ها

• یکی ازمهمترین موارد چشمگیر بازاریابی ویروسی پایداری ست؟

• ایا در فضاهای گسترده مجازی پیام ها هم برای مشتریان گسترش میابد ؟

• ایا بازاریابی ویروسی مناسب تمامی محصولات تجاری ست ؟

روش تحقیق

 برای کامل تر کردن تحقیقات  و گرد اوری اطلاعات خود می توانید با مراجعه به بانکهای اطلاعاتی , سایت های معتبر اینترنتی , کتابخانه های مرکزی و دانشگاه های سراسری و پیام نور , پژوهشکده های علوم و تحقیقات ایران ,SID   …. استفاده کنید .

تعریف بازاریابی

این تعریف  برای اولین بار در بازاریابی رسمی  توسط  انجمن ملی آموزگاران بازاریابی آمریکا نام گذاری شد  ,که بر معنای : فرآیند برنامه ریزی و اجرای مفهوم، قیمت گذاری، ترفیع و توزیع کالاها  تعریف شد.پدیده بازاریابی شامل 3 عنصر اصلی : مدیریتی اجتماعی و انسانی ست . که به عبارت دیگر , بازاریابیعصاره ی ست از گروهی ,سازمانها و فرآیندها , برای خلق ، انتقال ، ارتباط و مبادله عرضه ها که برای مشتریان،ارباب رجوع  شرکا و کل جامعه ارزش مند است .متخصصین  بازاریاب  در انگلیس  این حرفه را به عنوان فرآیند مدیریتی مسئول شناخت، پیش بینی و تامین خواسته های مشتری به صورت سودآور تعریف نمودند.

بازاریابی ویروسی

یکی از موارد بسیار مهم بازاریابی ویروسی , تبلیغات اثر بخش ان است که  مصرف کنند گان محصولات میتوانند رضایت خود را به مصرف کنندگان دیگر القا کنند . که این امر باعث پایداری مصرف کنندگان می شود . بازاریابی ویروسی نمونه ای از بازاریابی ست که مردم را به تبلیغات شما به وجد می اورد. امروزه به دلیل رشد سریع این بازاریابی , بازاریابان هوشمندانه به دنبال تکنیکی ترین روش برای گسترش ان هستند .وفاداری مشتری با ظهوراینترنت بروز گسترش در تکنولوژی  ,فن و نو اوری رشد پیدا کرد  و این پدیده باعث رقابت هرچه بیشتر دربین سازمان ها شد .که این موضوع اهداف سازمانها را بیشترکرد  و عامل پیشرفت سازمان ها شد و این اتفاق باعث هدف انها به نزدیک شدن درمقابل نیازهای مردم شد .

پیام الکترونیک

یکی از اصلی ترین موارد بازاریابی ویروسی انتقال اطلاعات از طریق سایت های اینترنتی به صورت انلاین است .  مطمئنا کسانی که بیشتر کارهایشان را از طریق سایت های اینترنتی انجام میدهند , فرصت این که اطلاعات بیشتری را هم جذب کنند, خواهند داشت . بنابراین، استفاده ازمحتویات الکترونیکی دراینترنت، یکی از کلیدی ترین عوامل تأثیرگذار برتعداد ارسال های کاربران اینترنت ازطریق رسانه هایی مانند وب سایت یا پست الکترونیکی است.

نتیجه

تحقیقات و مطالعات بیانگر این موضوع است که در دنیای امروزی تبلیغات و محتویات شما از طریق بازاریابی های شبکه ایخیلی چشمگیرتر از, تبلیغات سنتی قدیمی ,مثل تبلیغات رادیویی ,تلویزیونی, پخش تراکت و تبلیغات دهان به دهان است که هم از نظر زمانی و هم از نظرهزینه ای مقرون و به صرفه تر است و طبیعتا برند تبلیغاتی شما در معرض دید بیشتری قرار دارد.

لیست دوره های بازاریابی