کار آفرین

6 مرحله ی اساسی برای ایجاد کار آفرینی

کارآفرین شخصی است که با صرف زمان و انرژی لازم ، منابع، نیروی کار ، مواد اولیه و سایر دارایی‌ها را به شکلی هماهنگ می کند که ارزش آنها و یا محصولات به دست آمده از آنها نسبت به حالت اولیه‌اش افزایش یابد. کارآفرین با مهارتی که در تشخیص فرصت‌ها و موقعیت‌ها و ایجاد حرکت در جهت توسعهٔ این موقعیت‌ها دارند، پیشگامان حقیقی تغییر در اقتصاد و تحولات اجتماعی محسوب می‌شوند.

1- در مرحله اول باید تمام علاقه های شخصی خود را روی کاغذ اورید توجه داشته باشید که در طول روز چه کارهایی انجام میدهید و این کارها چقدر نزدیک به تمایلات شخصی شماست , شروع به جستجو کردن نیازهای نزدیکان خود کنید , با توجه به این موضوع که نسبت به برطرف کردن کدام نیازها توانایی دارید تمرکز خود را روی تواناییهای خودتان بیشتر کنید و حالا جستجوی خود را گسترده تر کنید و نیاز افراد بیشتری را پیگیری کنید .حال که میزانی از نیازهای پیرامون خود را پیدا کردید به دنبال راه کارهای کلیدی بگردید که هم نزدیک به تمایلات و مهارتهای شماست و هم از لحاظ سود دهی برای شما قابل قبول باشد

2 – در مورد کار مورد نظر خود برای ابتدا با 5 نفر از کسانی که در کار خود موفق بودند یک جلسه مشاوره تشکیل دهید ( با خانواده ی خود هم فکری کنید ) یک کار افرین موفق باید در پی انتخاب یک نام مناسب برای کار خود باشد . نامی را انتخاب کنید که متناسب با کار شما باشد در این جا ,می توانید با دوستان خود هم فکر شوید . برای شرح کار خود نیاز به لیستی از تمامی جزایات کار خود دارید ,ان را تهیه کنید . در رابطه با مهارت و توانایی خود تصمیم بگیرید که نیاز به هم فکروهم راه دارید یا از پس تمامی کارها به تنهایی برخواهید امد ,همیشه لیست مشاوره های خود را که در مسیرموفقیت حامی
شما بودند همراه داشته باشید تا در زمان نیاز با انها ارتباط برقرار کنید.

3- لیست هزینه های خود را تهیه کنید

  • لیست تمامی محصولات مورد نیاز برای راه اندازی کار خود و لیست تمامی شرکت های دارای محصول مورد نظر
  • لیست تمامی هزینه ها اعم از ( اب .برق.گاز .تلفن….)
  • لیست حقوق کارکنان برای ابتدای کار
  • لیست عنوان کردن هزینه های تبلیغاتی
  • سعی کنید هزینه های خود را به حداقل برسانید
کارآفرین
کارآفرین

4 – اگر کار شما نیاز به پروانه های کسب و پیگیری های قانونی دارد برای انجام انها اقدام کنید. شروع کار خود را با نام انتخابی ثبت کنید .

5 – زمان معرفی کار خود , ازدعوت تمامی افرادی که میشناسید دریغ نکنید وابتدای موفقیت خود را با انها سهیم شوید, پس لیستی از تمامی افراد نزدیک خود تهیه کنید ویکی از فضاهای مورد علاقه خود را برای گرد همایی در نظر بگیرید.هدیه کوچکی به عنوان یاد بود به دعوت کنندگان هدیه دهید.

6- فهرستی از تمامی محصولات ومهارت های کاری که شما را از رقبا متناقض میکند تهیه کنید و به میهمان های خود ارائه دهید در رابطه با هدف ها وتصمیماتی که در اینده برای کار خود گرفتید با دعوت کننده های خود صحبت کنید .

لیست دروس کارآفرینی