تکنسین داروخانه

درباره تکنسین داروخانه چه میدانید

تکنسین داروخانه ، ارائه دهنده خدمات بهداشتی است که امور مربوط به داروخانه را انجام می دهد و عموما تحت نظارت مستقیم داروسازمجاز کار می کند. تکنسین های داروخانه در مکان های مختلف (معمولا در داروخانه های عمومی، خرده فروشی و بیمارستان ها) کار می کنند اما می توانند برای خدمات درمانی بلند مدت، تولید کنندگان داروسازی، شرکت های بیمه شخص ثالث، شرکت های نرم افزاری یا در دولت یا آموزش انجام وظیفه کنند. وظایف شغلی آنها شامل تحویل داروهای تجویزی و سایر وسایل پزشکی به بیماران و آموزش دادن به آنها است. همچنین ، تکنسین داروخانه میتوانند یک سری وظایف اجرایی در زمینه فعالیت های دارویی انجام دهند.

در رشته تکنسین داروخانه، افراد تحت نظارت داروسازها دارو تهیه میکنند، در زمینه استفاده از داروها به بیماران کمک رسانده و عملکرد کاری و کلینیکی داروخانه را مدیریت میکنند. علاوه براین، فردی که به رشته تکنسین داروخانه وارد میشود، باید به زبان محلی مسلط باشد، درک شنیداری خوبی برای دستورالعمل های شفاهی داشته و همچنین مهارت های حرکتی خوب برای حمل داروهای مایع و قرص های مختلف داشته باشد.

دوره تکنسین داروخانه، روی فارماکولوژی، دانش پزشکی اولیه و مهارت های عملی برای کار در یک داروخانه تمرکز دارد؛و شامل آناتومی، فیزیولوژی، ،مسائل اخلاقی و حقوقی دارویی، معرفی فارماکولوژی، ریاضیات داروسازی و نرم افزار صدور صورت حساب میشود.

تکنسین داروخانه
تکنسین داروخانه

برنامه آموزش تکنسین داروخانه شامل آموزش چگونگی عملکرد داروخانه، سفارش، انبارداری، بسته بندی و آماده سازی داروها ، کمک به داروسازان مجاز، مشاوره درمانی، اصطلاحات دارویی، جنبه های قانونی یک شیوه داروسازی، نگهداری مناسب و البته مصرف دوز دارو، عوارض جانبی، اقدامات و استفاده از داروها ست. بضی از کلاسهای تکنیکی داروسازی شامل یک دروه کارآموزی بوده و به دانشجویان اجازه می دهد تا پیش تصویری از زندگی حرفه ای خود، هنگام کار در کنار یک داروساز داشته باشند.

مدرک تکنسین دارخانه نیز، فوق دیپلم (کاردانی) است و باید هر دو سال یکبار مجددا تأیید شود. در طی دوره صدور گواهینامه 2 ساله، تکنسین های داروخانه باید 20 ساعت دوره های آموزش مداوم را کامل کنند.

ثبت نام دوره تکنسین داروخانه