رشته رباتیک

رشته رباتیک

رشته رباتیک ، گرایش بین رشته ای مهندسی و علمی است که شامل مهندسی مکانیک، مهندسی برق و علوم رایانه شده و با طراحی، ساخت، بهره برداری و استفاده از روبات ها و همچنین کنترل سیستم های کامپیوتری ، بازخورد حسی و پردازش اطلاعات در ارتباط است. فن آوری روبات ها برای توسعه دستگاه هایی است که می توانند به عنوان جایگزین انسان استفاده شوند. روبات ها می توانند در هر شرایطی و برای هر هدفی مورد استفاده قرار بگیرند؛ اما امروزه بسیاری از آنها در محیط های خطرناک (از جمله تشخیص و غیر فعال سازی بمب)، فرایندهای تولید یا جایی که انسان نمی تواند زنده بماند، مورد استفاده هستند. روبات ها می توانند به هر شکلی ظاهر شوند اما برخی از آنها ظاهری مشابه انسان دارند.

دوره رشته رباتیک ، گرایش بین رشته ای مهندسی و علمی است که شامل مهندسی مکانیک، مهندسی برق و علوم رایانه شده و با طراحی، ساخت، بهره برداری و استفاده از روبات ها و همچنین کنترل سیستم های کامپیوتری، بر روی کاربرد برنامه های دقیق ریاضی برای ایجاد و برنامه ریزی سیستم های الکترونیکی، مکانیکی و هیدرولیکی تمرکز می کند. دوره های رباتیک به طور گسترده ای با دوره های تئوری ذهنی تا دوره های عملی تفاوت دارد.

رشته رباتیک
رشته رباتیک

در رشته رباتیک ، گرایش بین رشته ای مهندسی و علمی است که شامل مهندسی مکانیک، مهندسی برق و علوم رایانه شده و با طراحی، ساخت، بهره برداری و استفاده از روبات ها و همچنین کنترل سیستم های کامپیوتری ، دانشجویان با برنامه ریزی حرکت، سینماتیک، شتاب و مکانیزم های زنجیره ای آشنا میشوند. برخی از مفاهیم این دوره عبارتند از مهندسی روباتیک، برنامه ریزی حرکت، هوش مصنوعی، یادگیری جزئیات ماشین و دید کامپیوتری.

مبانی برنامه آموزش رباتیک ، سینماتیک، دینامیک و کنترل رباتها، دید روباتیک و حساسیت را پوشش می دهد. این آموزش با مدولاسیون های زنجیره ای ، رابط نیرو، دینامیک و کنترل در ارتباط است. این برنامه، اصول ابتدایی سنسورهای دید، کالیبراسیون دوربین، ساخت استریو و تشخیص حرکت را ارائه می کند. این برنامه با آموزش کاربرد فعلی روباتیک در رباتیک پزشکی و وسایل نقلیه مستقل به پایان می رسد. انتظار می رود که دانشجویان روباتیک با جبر خطی، حسابداری، فیزیک پایه و زبان برنامه نویسی پایتون آشنایی داشته باشند. همچنین، مهندسین رباتیک باید در یکی از رشته های مهندسی ، مدرک لیسانس داشته باشند.

ثبت نام دوره آشنایی با رباتیک