رباتیک

دوره رباتیک چیست ؟

رباتیک شاخه ای از علوم مهندسی است که شامل طراحی، ساخت و بهره برداری از روبات ها می شود. این شاخه با الکترونیک، علوم رایانه، هوش مصنوعی، رایانه، انیمیشن شخصیت ، طراحی ماشین، علوم شناختی، زیست مکانیک ، فناوری نانو و مهندسی زیست فناوری همپوشانی دارد. ربات یک دستگاه مکانیکی قابل برنامه ریزی است که می تواند بدون کمک انسان، وظایفی را انجام داده و با محیط در ارتباط باشد.

رباتیک علم و فناوری طراحی، ساخت و کاربرد ربات ها ست. متخصصان ربات ، با طراحی ابزارهای مکانیکی، قادر به انجام وظایف متنوع و هوشمندانه هستند. بخش های اصلی رباتیک عبارتند از: علم، هوش مصنوعی و نانو رباتیک. معمولا ربات ها در محیط های انسانی بسیار پرطرفدار ند؛ مخصوصا زمانی که ما برایشان نقش های خاص در نظر بگیریم و آنها نیز روابط بین انسان و ربات را بخوبی ایفا کنند.

رباتیک
رباتیک

دوره رباتیک ، حوزه ربات و اصول اساسی سیستم های خودکار را معرفی کرده و کارهایی را که تکنسین های ربات باید انجام دهند را توصیف می کند. مباحث دوره شامل تاریخ، توسعه و برنامه های کاربردی فعلی ربات ها و سیستم های خودکاری شامل پیکربندی، عملیات، اجرا و کنترل آنها ست. پس از اتمام دوره، دانشجویان باید قادر به درک مفاهیم اولیه اتوماسیون و سیستم های ربات و کار کردن با آنها باشند.

هدف از برنامه آموزش رباتیک ، معرفی زمینه ربات ، مزیت ها و کارکرد آن بوده و انواع موضوعات چند رشته ای ضروری برای درک اصول طراحی، ساخت و ربات های برنامه نویسی را پوشش میدهد. نتایج برنامه آموزش ربات شامل توصیف اشکال مختلف فیزیکی ساخت ربات، توصیف سیستم ربات پویا ، تجزیه و تحلیل و دستکاری با استفاده از فریم مختصات، سینماتیک، بهینه سازی، کنترل، دینامیک ، محاسبه است. مهندسین ربات باید در یکی از رشته های مهندسی ، مدرک لیسانس داشته باشند.

ثبت نام دوره آشنایی با رباتیک