پایپینگ

طراحی پایپینگ چیست

پایپینگ در صنعت ، سیستمی از لوله هاست که برای انتقال مایعات (مایعات و گاز) از یک مکان به مکان دیگر استفاده می شود. و همچنین (و اجزاء درون خطی) از چوب، فایبرگلاس، شیشه، فولاد، آلومینیوم، پلاستیک، مس و بتن ساخته میشود. اجزای خطی که به عنوان اتصالات و شیرها شناخته می شوند، معمولا فشار، سرعت جریان و دمای مایع منتقل شده را کنترل کرده و معمولا جزء طراحی پایپینگ هستند . و در صورت لزوم، می توان لوله ها را با فرآیند تمیز کردن لوله ، تمیز کرد.

رشته طراحی پایپینگ، جزء رشته های مهندسی بوده که انتقال مؤثر مایع را بررسی می کند. دانشجویان این رشته باید علاوه بر مهارتهای خاص، بتوانند از سیستم های پیش نویس کامپیوتری مانند برنامه های کامپیوتری (CAD) استفاده کنند. اکثر فعالیتهای این رشته، به کار با کامپیوتر و سرکشی به پروژه ها محدود میشود.

دوره های ضروری که دانشجویان باید برای طراحی پایپینگ بگذرانند ، علاوه بر طراحی مهندسی پایپینگ شامل مقدمه ای بر PDMS اداری، مدل سازی تجهیزات با اصول ابتدایی ها و استانداردها، آماده سازی خط لوله ، مسیریابی لوله، پشتیبانی و ساختار، پیش نویس (طراحی دو بعدی)، ایزومتریک پیش نویس و بررسی برخورد می شود.

پایپینگ

طراحی پایپینگ ، یکی از موضوعات کاملا چند رشته ای بوده و نقش مهمی در بسیاری از جریان های مهندسی مانند مهندسی شیمی، مکانیک، عمران، برق، متالورژی، ابزار دقیق و کنترل دارد. بنا براین، برنامه آموزش طراحی پاییپنگ با مطالب آموزشی جامع، آموزش تصویری صوتی، ارائه نقطه قدرت و تعامل صنعتی با بازداندهای صنعتی هماهنگ شده است. این برنامه آموزش، دانش عمیقی را در این زمینه ارائه کرده و مخاطب های آن، تکنسین ها ، مهندسی مکانیک و صنعتی، دیپلمه های مهندسی مکانیک و تکنسین ها، مهندسی مکانیک هستند.

مدارک طراحی پایپینگ شامل فوق دیپلم ( که توسط کالج های فنی ارائه میشود)، کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

لیست دوره های پایپینگ