امنیت شبکه

امنیت شبکه در سیستم های رایانه ای

امنیت شبکه ، به هر گونه فعالیتی طراحی شده برای محافظت از قابلیت استفاده و یکپارچگی شبکه و داده های اشاره دارد و شامل تکنولوژی های سخت افزاری و نرم افزاری می شود. امنیت شبکه ای موثر میتواند دسترسی به شبکه را مدیریت کرده، تهدیدات مختلف را هدف قرار داده و مانع ورود یا گسترش آنها در شبکه بشود. امنیت شبکه ترکیبی از لایه های مختلف دفاعی در شبکه است که هر لایه امنیتی شبکه، سیاست ها و کنترل های خاصی را پیاده سازی میکند. معمولا، کاربران مجاز به منابع شبکه دسترسی دارند اما کاربران مشکوک به دلیل احتمال ایجاد تهدید و سوء استفاده مسدود میشوند.
دوره امنیت شبکه، مقدمه ای بر امنیت کامپیوتر و شبکه ارائه می دهد. دانشجویانی که با موفقیت این دوره را طی کنند، قادر به ارزیابی آثار در حوزه های علمی و تجاری بوده و مهارت های ابتدایی در تحقیقات امنیتی را پیدا میکنند.

امنیت شبکه
امنیت شبکه

این دوره با آموزش عناصر اساسی رمزنگاری و امنیت سیستم آغاز می شود و با پوشش برخی از مقالات علمی در طیف گسترده ای از زمینه های امنیتی ادامه می یابد. موضوعات تحت پوشش این دوره شامل امنیت شبکه، احراز هویت، طراحی پروتکل امنیتی و تجزیه و تحلیل، مدل سازی امنیتی، ایمنی برنامه، تشخیص نفوذ، تشخیص و کاهش DDOS، امنیت معماری / سیستم عامل، سیاست امنیتی، سیستم های گروهی، بیومتریک و امنیت وب هستند.
آموزش امنیت شبکه به کارمندان فنی، مهندسین و مدیران نرم افزارامکان میدهد تا از بهترین شیوه ها و تکنیک های عملی برای حفاظت از امنیت اطلاعات و دارایی های اطلاعات سازمان خود استفاده کنند. مباحث تحت پوشش این آموزش شامل روش SQUARE و برنامه نویسی امن در C و C ++ است.
گواهینامه امنیت شبکه با CISSP واستانداردهای گواهینامه امنیت + ارتباط مستقیم دارد. دانشجویان با تکمیل گواهینامه امنیت شبکه، اطلاعات پایه و اساسی را در تکنیک های امنیتی بدست آورده و برای کار در زمینه اطلاعات و امنیت شبکه آماده گی پیدا میکنند.

ثبت نام دوره امنیت شبکه