لینوکس

اصول کاربرد لینوکس

لینوکس از جهات زیادی مشابه سایر سیستم عامل هایی است که قبلا استفاده کرده اید. لینوکس مانند سایر سیستم عامل ها دارای رابط گرافیکی است و انواع نرم افزارها یی که در سایر سیستم عامل ها استفاده میشوند، مانند برنامه های پردازش متن، دارای سیستم های معادل لینوکس هستند. هر نسخه از linux ، منابع سخت افزاری را مدیریت کرده و اپلیکیشن ها را راه اندازی و کنترل میکند. linux به عنوان یک سیستم عامل محبوب برای سرورهای وب مانند آپاچی، به خوشه های محاسباتی بزرگ، راه اندازی پایگاه داده ها، پردازش دسکتاپ / نقطه پایانی و اجرای دستگاه های تلفن همراه با نسخه های سیستم عاملی مانند آندروید نیاز دارد.

دوره لینوکس، به عنوان مقدمه سریع و کامل برای سیستم عامل linux عمل می کند. این سیستم برای افراد مشتاق ، مدیران شبکه و یا هر فرد دیگری که مایل به یادگیری پیچ و خم های linux است و افرادی که تجربه کار با linux ندارند، طراحی شده است. مدیران سیستم، توسعه دهندگان، معماران، تصمیم گیران و کاربران جدید لینوکس نیز می توانند از محتوای این دوره بهره مند شوند.

لینوکس
لینوکس

بعد از برنامه آموزش linux ، دانشجویان باید به راحتی از دستور و فرمان های لینوکس استفاده کنند، فایل ها را در سیستم فایل linux سازماندهی و مدیریت کنند، ویژگی هایی مانند فیلترها، تغییر مسیر و عبارات منظم را با استفاده از ابزارهای لینوکس ترکیب کنند، مفهوم سیستم کنترل نسخه را درک کنند ، مفاهیم نرم افزار وب اولیه را بشناسند ،محیط کاری linux خود را سفارشی کنند ، بدانند چگونه از منابع linux برای پیدا کردن مسیرها استفاده کنند، وب سایت ها / برنامه های کاربردی وب را به صورت امن و عملکردی توسعه دهند ، وب سایت های ساده و پیچیده را اداره کنند، سرویس های شبکه اصلی را پیکربندی و نگهداری کرده ، مجوزهای فایل را در دایرکتوری ها و فایل های منظم درک و مدیریت کنند ، پارتیشن های دیسک و سیستم های فایل را برنامه ریزی و ایجاد و در سیستم فایل تعمیرات انجام دهند.

ثبت نام دوره آشنایی با سیستم عامل لینوکس