گیاهان دارویی

گیاهان دارویی

گیاهان دارویی ، گیاهانی هستند که به سادگی قابل شناسایی بوده و از زمان پیش از میلاد کاربرد داشتند. از این گیاهان، ترکیبات شیمیایی بسیاری برای عملکردهای بیولوژیکی از جمله دفاع در برابر حشرات، قارچ ها و پستانداران ساخته شده که تعداد شان بیش از 12،000 ترکیب فعال گزاش شده است. این مواد شیمیایی دقیقا مانند داروها بر بدن انسان تاثیر گذاشته و البته مانند داروهای معمولی، فواید و عوارض جانبی هم دارند. با این حال، از آنجا که هر گیاه از مواد متفاوت بسیاری تشکیل شده ، اثرات مصرف گیاه نیز پیچیده خواهد بود.
این رشته ، حوزه نسبتا جدید آموزش باغبانی است که علاقمندان بسیاری هم دارد. این رشته برشناخت اساسی سنت و علم تمرکز دارد که شامل گیاهان دارویی و معطر پزشکی هم میشود.علاوه بر این، ارائه دهندگان خدمات درمانی نیز به دلیل مزیت های سلامتی بالقوه این رشته ، به طرف آن متمایل شده اند.

گیاهان دارویی
گیاهان دارویی

برنامه آموزش شامل جمع آوری، حفظ و انتشار گیاهان بومی و وحشی، جمع آوری و ارزیابی ژرم پلاسم، سازگاری محصول و بهبود گیاه، کشف مواد مخدر و مواد مخدر طبیعی، سیستم های پردازش و استخراج محصولات ثانویه مانند آلکالوئیدها، عطر، طعم دهنده ها، و آنتی اکسیدان ها، استخراج ترکیبات دارویی، جداسازی و شناسایی، سیستم های کنترل کیفیت، تاریخچه گیاهان و برنامه های کاربردی در پزشکی مدرن وسنتی ، جستجوی ترکیبات زیست فعال جدید وسفرهای منظم به مزارع گیاهان دارویی و محصولات تخصصی است.
دوره های گیاهان دارویی به دانشجویان می آموزند که چگونه برخی گیاهان را شناسایی کرده، کدامیک از گیاهان از نظر پزشکی مفید بوده و چگونه باید آنها را مصرف کنند. تکنیک های استفاده از این گیاهان دارویی ممکن است شامل استنشاق، مصرف یا تزریق باشد.
مدرک طب گیاهی، کارشناسی ارشد است؛ و دوره های این رشته شامل شیمی کاربردی،روش های تحقیق، آمار کاربردی،اناتومی و فیزیولوژی، دارو گیاهی وآروماتراپی میشود.

لیست دوره های گیاهان دارویی

 

Save